Jerevan měl úřadujícího mistra ČR na lopatě

date_range 03.Pro, 2012 featured_play_list Aktuality

V Rokytnici v Orlických horách se hrál v sobotním podvečeru jeden z turnajů celostátní ligy v sálovém fotbalu – futsalu. Do Orlických hor tak zamířili i futsalisté slavičínského Jerevanu, které v prvním utkání prověřil úřadující mistr ČR – Novabrik Polička. Slavičané měli na dosah cenný sklap mistra, ještě tři minuty před koncem vedli o dvě branky, když tu vyrovnávací na 4:4 dostali 24 sekund před koncem zápasu.

Ve druhém utkání si Jerevan poradil s pořádajícím Vamberkem, když po půli vedl o dvě branky. Domácí tým se sice snažil, ale Slavičané přidali další branky a závěr zápasu si už v klidu pohlídali. Další turnaj odehraje Jerevan v neděli 9. prosince 2012 v dalekém Varnsdorfu, kde se utká se Zlínem a domácím celkem JK TRANS.
Další statistiky najdete na webu ČFSF.

VPS NOVABRIK Polička "A" – SK Jerevan Slavičín 4:4 (2:1)
Branky: Dittrich ml. 3, Kučera – Švach P, Švach T., Cícha R. a Macek

Jerevan (Luděk Ovesný – MF Dnes)

Sestavy:

VPS NOVABRIK Polička – Slaný, Dittrich J.ml., Netolický, Kovář M. ml., Kučera, Jílek, Škoda, Navrátil, Vondra, Kovář M. st.
SK Jerevan Slavičín – Ocelík A., Švach T., Ocelík M., Hnaníček J., Macek, Cícha R., Švach P., Matůš, Cícha D.

Hodnocení utkání od delegáta:

Utkání velmi dobré úrovně hrané ve vysokém tempu stylem nahoru-dolů, hosté přišli o plný bodový zisk 24 vteřin před závěrečným klaksonem. Hvězdou utkání byl poličský druholigový fotbalista Pardubic Jaroslav Dittrich ml., který vstřelil 3 branky. V prvním poločase, který byl vyrovnaný, dal vedoucí branku do šaten 3 vteřiny před uplynutím hrací doby prvního poločasu. Druhý poločas začal velkým tlakem Jerevanu, ve 22.min. Matůš trefuje břevno, aby v rozmezí 26. – 34. min. dokonali obrat Macek, P.Švach a R.Cícha na 2:4. Hráči Novabriku oplatili stejnou mincí a Kučerou ve 36. min. a již zmiňovaným Dittrichem v úplném závěru dotáhli utkání ke spravedlivé remíze.

BOMBY K TYČI Vamberk – SK Jerevan Slavičín 3:5 (0:2)
Branky : Mráz, Klouda a Hůlka – Hnaníček J. 2, Ocelík M, Cícha D. a Macek

Sestavy:

BOMBY K TYČI Vamberk – Morong, Bělka, Klapal, Mráz, Potužník, Volný, Hůlka, Klouda, Dostál, Valášek, Rucker

Hosté neponechali od úvodních minut nic náhodě a šli tvrdě za plným bodovým ziskem, což jim přineslo klidné poločasové vedení 0-2. Měli hru pod kontrolou, nadále předváděli velmi kvalitní, nápaditou, pohlednou kombinační hru, kterou nerozhodilo ani dílčí snížení domácích na 1-2 ve 29. min. Mrázem, aby vzápětí během čtyř minut navýšili náskok na 1-5. V závěru došlo ze strany Jerevanu k přílišnému uspokojení a dovolili domácím kosmetickou úpravu výsledku na přijatelných 3-5, výhra byla naprosto zasloužená.