Jerevan oživil naděje na záchranu v 1. lize

date_range 30.Led, 2012 featured_play_list Aktuality

Předposlední turnaj celostátní ligy sálového fotbalu se hrál v sobotu 28.1.2012 ve Zlíně. Valaši v hale Euronics urvali šest bodů a před posledním domácím turnajem hodně oživili své šance na záchranu v soutěži. Především sobotní výhra s Poličkou je velmi cenná a oko futsalového labužníka potěšil i výkon s Vamberkem.

JEREVAN Slavičín – VPS NOVABRIK Polička 4 : 3 /1:1/

Branky:Macek, Liška, Švach,Fojtík – Netolický 2, Kučera

Prvních šest minut utkání nepřineslo žádné větší vzrušení na ploše ani mezi diváky. Až v 7.minutě registrujeme první vážnější šanci, kdy tvrdou střelu hostí vyráží domácí brankář Tyl. Za další minutu má Slavičín stoprocentní šanci, ale akci tří jeho hráčů likviduje konečky prstů Dittrich v brance Poličky. O minutu později již jde Polička do vedení po přečíslení dvou na jednoho. V 10.minutě mohla zvýšit své vedení, ale chytrý lob dokázal domácí golman vytáhnout na roh. Ve 12.minutě míří Macek do horního růžku branky, Dittrich skokem vyráží. Do stejného místa Dittrichovy branky střílí opět Macek v poslední minutě po rozehrání volného kopu, tentokrát již s gólovým efektem. Poločas 1:1.
Druhá půle začala po jedné šanci na každé straně, ale bez efektu. Následovalo několik minut, kdy se hrálo mezi šestkami bez výraznější šance. Vzrušení přinesla až hlavička Macka těsně vedle branky ve 28.minutě. O další minutu později nejlepší hráč domácích Macek dobře přihrál Liškovi který poslal domácí do vedení 2:1. Ve 32.minutě rozehráli hosté volný kop, ale jejich dorážka u tyče šla těsně vedle. Ve 36.minutě Polička se štěstím vyrovnala, když si spíše přihrávku než střelu srazil Zoubek do vlastní branky. Slavičín však za třicet vteřin šel opět do vedení když dobrou a rychlou kombinační akci zakončil Tomáš Švach. V 39.minutě po další nešťastné teči a odrazu od domácího hráče vyrovnává hlavou hostující Kučera. Ve stejné minutě likviduje u tyče Tyl další šanci hostů. Dostal-li Slavičín dvě branky po nešťastných tečích, dočkal se satisfakce když dvacet pět vteřin před koncem utkání po podobné situaci vstřelil vítěznou branku Fojtíkem.

JEREVAN Slavičín – BOMBY K TYČI Vamberk 6:2, (2:1)

Branky: Both, Fojtík, Švach T., Macek, Zoubek 2 – Valášek, Kaplan

První útok Slavičína, přihrávka Macka Bothovi a 1:0 ve 12 vteřině. Další velkou šanci domácích v 7.minutě zlikvidoval Morong a vzápětí vynikl jeho protějšek Tyl jenž z protiútoku vychytal útočníka hostů. V 11.minutě vyráží Tyl střelu po rozehraném volném kopu Vamberka. Z následného protiútoku zvyšují domácí na rozdíl dvou branek Fojtíkem. V 17.minutě snižují hosté Valáškem na 1:2 a za pár vteřin mohli srovnat nebýt brankáře domácích, který byl proti. Oba celky se tak šly v poločase nadechnout za stavu 2:1 pro domácí.

V druhé půli měl Slavičín obrovskou šanci ve 4.minutě když se střela Macka z úhlu odrazila od spodní hrany břevna do tyče a mimo. Oba celky bojovaly s velkým nasazením, hrálo se nahoru-dolů a diváci si přišli na své. Po pěkné individuální akci zvýšil zkušeně na 3:1 pro domácí Zoubek. Další pojistku mohli slavičínští přidat ve 34.minutě ale akci 3 na 1 překombinovali. Vzápětí ztroskotali hosté na výborném Tylovi a domácí tak šli do protiůtoku opět Zoubkem, který však ani nadvakrát neuspěl. A tak mohl složit úspěšně reparát o pár okamžiků později kdy mu adresoval přesnou přihrávku Macek – 4:1. Ještě v téže minutě pak nejlepší hráč turnaje Filip Macek přidal pátý gól domácích a posunul je výrazně k dalšímu vítězství. Nic na tom nezměnily ani dvě branky v poslední minutě, každá na jedné straně. Po divokém závěru je tak konečné skore 6:2.

Sestava Jerevanu :
Tyl, Fojtík, Liška, Both, Švach T., Zoubek, Gregušiak, Macek, Šála

foto zde

JEREVAN tak potvrdil zlepšující formu a po vyhraném pohárovém klání ve Zlíně bral konečně všechny body ! V sobotu 4.2.2012 tak bude stále ještě o co hrát – Jerevan se v přímém souboji se Sádkem utká o místo zaručující účast v lize na příští sezonu !