Jerevan vyloupil zlínskou halu Euronics

date_range 25.Lis, 2012 featured_play_list Aktuality

Jerevan Slavičín získal další prvoligové body, když neskutečným způsobem otočil v sobotu ve zlínské hale Euronics utkání s Brnem, po poločasových 2:4 na konečných 8:4. Valaši představili ve městě obuvi velmi silnou sestavu i s ligisty Matůšem, Švachem a Hnaníčkem, Brno do Zlína přijelo trochu oslabeno o některé hráče, ale první poločas zvládlo na výbornou a po dírách v obraně Slavičanů vedlo o dvě branky.

Druhá půle však již patřila úplně Jerevanu, který ji vyhrál neuvěřitelných 6:0, bývalý ligový hráč Bohemians Praha a Slovácka Lukáš Matúš se navíc blýskl dvěmi trefami. Nevídaný obrat kvitovali přítomní diváci zaslouženým potleskem pro valašský celek. V příštím kole cestuje Jerevan do Rokytnice v Orlických horách, kde nastoupí proti pořádajícímu Vamberku a také proti úřadujícímu mistru České republiky z Poličky.

Foto z utkání Jerevanu ve Zlíně – Alois Strnad   více fotek

Ve druhém utkání ve zlínské hale Euronics se rozešel Zlín s Brnem smírně, když promrhal druhý poločas a neproměnil několik výborných šancí, v první půli se dvakrát trefil Ulman a vypadalo to pro Zlín slibně, Macko ještě snížil, aby do půle Julina přidal další branku, druhý poločas hosté ožili a Ovčačíkem a Jakešem srovnali stav utkání, Zlín to zaskočili a k náporu se nadechl až v závěru, ale na tři body nedosáhl.

Po skončení ligových zápasů se v neděli odehrálo ve Zlíně i finále Českého poháru Zlínského kraje. Slavičané potvrdili, že výsledek s Brnem nebyl náhodný a bronzový tým Ligy mistrů náležitě zaskočili. V první půli na hřišti dominovali hráči Jerevanu a po zásluze vedli 3:0. Druhá půle ale začala náporem Zlína, který snížil na 2:3 výstavní brankou Juliny a Ulmana, Dalibor Cícha ale poslal Jerevan do dvoubrankového vedení.

Ve vyhroceném závěru si Slavičín pohlídal vedení a navíc druholigový hráč Znojma Jožka Hnaníček vymetl pavouky ve zlínské brance. V posledních sekundách Pepa Cieslar z penalty upravil konečný výsledek na 3:5. Nervózní utkání regionálních týmů tak vyznělo pro Jerevan, který dnes plně ovládl zlínskou halu Euronics.