Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jiří Mára bude vyprávět o Novém Zélandu

date_range 03.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Líné podzimní odpoledne se může proměnit v horký den plný dobrodružství. Nevěříte? Pak to přijďte ve středu 5. října vyzkoušet na cestovatelskou přednášku do Městské knihovny ve Valašských Kloboukách. Budete mít příležitost vydat se s cestovatelem Jiřím Márou do země protinožců a Pána prstenů, na daleký a exotický Nový Zéland. Jeho poutavé vyprávění doprovodí projekce fotografií a videoukázek, takže nabudete dojmu, jako byste tam byli s ním. Beseda začíná v 17 hodin. 
 

Jiří Mára (zdroj web cestovatele)

 
„Návštěvníci se na přednášce seznámí s překrásnou přírodou Nového Zélandu i zvyky domorodých obyvatel. Uvidí tančit Maory, vařit bláto i tryskat gejzíry a poznají, jak se v těchto končinách slaví Vánoce či Silvestr," prozradila knihovnice Jana Dorňáková. Z vyprávění cestovatele se také dozvědí, že je možné procestovat Nový Zéland i s pohybovým handicapem. Syn Jiřího Máry je totiž upoután na invalidní vozík a je prvním českým občanem, který takto objevoval vzdálenou krajinu.

Cestovatelská dvojice pořádá expedice po všech kontinentech. Už podnikla cesty po Ekvádoru a Galapágách, Japonsku a Islandu, ale také po Dánsku a Faerských ostrovech. Z jejího putování po světě vzniklo doposud pět netradičních cestopisných knih a také několik dokumentárních filmů. Z nich mohou diváci nasávat atmosféru dalekých zemí, krásy krajiny, bohatost kultury a folklóru a také zvyklosti místních lidí. Ukázky budou připraveny také při valašskoklobouckém cestovatelském setkání.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA