JLNS zná vítěze II. ročníku

date_range 27.Srp, 2014 featured_play_list Aktuality

Po sedmi nočních kláních je Jihovalašská liga nočních soutěží rozhodnuta. Celkové pořadí určilo až poslední kolo ve Vrběticích, které se konalo za velmi těžkých deštivých podmínek. Po tomto kole se na své pozici v první patnáctce udržely pouze dva týmy, v ženské kategorii se změnily pouze pozice pod stupni vítězů. Celkově se do druhého ročníku JLNS zapsalo 69 mužských a 25 ženských družstev z 9 okresů české a slovenské republiky. Nejlépe se dařilo místním sborům, které se pravidelně účastnily.

V mužské kategorii se tedy na 15. místě umístilo družstvo z Neubuzi s 25 body. 14. příčku obsadilo družstvo pořádající JLNS a to Poteč, které se více dařilo až v posledních třech kolech a získala tak 26 ligových bodů. 13. pozici obsadili další pořadatelé JLNS z Drnovic se ziskem 28 bodů. Nedašova Lhota, která přestože 3x nedokončila své pokusy, získala 33 bodů a 12. místo celkově. Hřivínovu Újezdu začal druhý ročník slibně 3. místem v Loučce a 9. místem v Poteči, poté se však pokusy spíše nedařili a 34 bodů znamená 11. místo. Prestižní Top 10 letos uzavírají pravidelně bodující borci ze Zádveřic, kteří vybojovali 35 bodů. 9. místo se 43 body obsadili Mirošovjané, kteří si kromě promarněných pokusů zapsali jedno třetí a dvě pátá místa. Francova Lhota po vítězství druhého kola vypadala jako adept na přední příčky, avšak další zisk dvou bramborových pozic a ostatních nedokončených pokusů stačil na 8. místo se ziskem 50 bodů. Těsně na 7. pozici s 51 body se umístilo pravidelně bodující Lidečko, které i přes rychlé výkony nechávalo důležité sekundy na terčích. Na finální 6. příčku poskočil posledním ligovým výkonem Bratřejov A. Ziskem 20 bodů udělali vše, co mohli pro navýšení své pozice, a získali tak 63 bodů. Pouze o bod více, tedy 64 získalo nakonec 5. družstvo Nedašova. Po skvělém začátku, kdy obsadili druhé a třetí místo se přestalo dařit na terčích a prostřiky znamenaly úbytek důležitých bodů pro lepší pozice.

Noční hasičská soutěž v Poteči 2014 (foto Martin Kudela)  …další fotky

Těsně pod stupni vítězů se umístil loňský vítěz Vrbětice. Ty bohužel v posledním domácím kole svůj pokus nedokončili a ztratily tak možnost celkové vítězství zopakovat. Konečných 73 bodů dosáhlo na 4. místo. Bronzovou pozici se 78 body obsadili závodníci z Mladcové, kteří se zúčastnili pouze posledních pěti kol. To jim ale vůbec nevadilo a předvedli skvělé výkony. Dvakrát vyhráli, dvakrát byli druzí a jednou dvanáctí s obrovským prostřikem na levém proudu. Nebýt tohoto prostřiku, stali by se celkovými vítězi, avšak požární sport je neúprosný. Největším překvapením II. ročníku se stal držitel stříbrné pozice. Mladý tým ze Štítné nad Vláří zaváhal pouze jednou na prvním kole a ukázal tak, že i nové týmy mají šanci na vítězství. Následná šňůra jednoho 5., dvou 4., a tří 3. míst postačila k zisku 84 bodů a krásnému umístění na bedně v JLNS. Nejlepším týmem se stalo družstvo z Vysokého Pole. Těm se podobně jako Mladcové mnohdy nedařilo na terčích, nicméně tři vítězství a pouze jedno bodové pochybení dovedlo vysocké muže k zisku 89 bodů a zlaté pozice v JLNS pro rok 2014.

V ženské kategorii se na 10. místě umístily ženy z Lačnova, týmu B, se ziskem 12 bodů za 6 dokončených pokusů. Na 9. pozici se 13 body skončily Valašské Příkazy, které dokázaly jednou obsadit stříbrnou pozici a ostatní klání se jim spíše nevydařily. Konečné 8. místo patří ženám z Tichova, které doplácely především na výkonnostně slabší stroj a získaly tak 17 bodů. Vlachovické ženy, kterým se dařil i zisk lepších pozic, dvakrát zaváhaly a získaly tak 19 bodů a 7. pozici. Na 6. místě s 20 body skončily ženy z Újezdu, kterým se rovněž dvě kola nepodařila dokončit. Drnovické ženy letos navzdory oslabené sestavě dokázaly vybojovat jedno druhé a jedno třetí místo a i přes dvě zaváhání získaly 23 bodů a celkové 5. místo. Pouze o bod více, tedy 24 získali hasičky z Trnavy. Pravidelné bodování je vyneslo na bramborovou pozici. Bronzové umístění zaslouženě obsadily ženy z Lačnova, týmu A. Stalý přísun bodů a také druhé a třetí umístění na jednotlivých kolech stačilo k zisku 31 bodů. Na předních pozicích se od počátku usadila nejkvalitnější družstva z blízkého okolí. Ženy z Bratřejova však nestačily vysokému tempu žen z Nedašovy Lhoty a v konečném součtu tak po dvou vítězstvích, třech druhých, jednom třetím místě obsadili stříbrnou pozici se ziskem 51 bodů. Vítězství s 59 body tedy patří ženám z Nedašovy Lhoty. Ty vyhrály zbylých pět kol, jednou byly druhé a pouze jednou zaváhaly. Zaslouženě jim tedy patří titul mistryň JLNS 2014.

Seriál nočních soutěží pro rok 2014 zakončí After party Jihovalašské ligy nočních soutěží, která se koná 30. srpna od 20:00 v kulturním domě ve Vlachovicích (Merlin). Akce se koná nejen pro hasiče ale i pro širokou veřejnost a bude ji hudebně doprovázet DJ Vašek Řepa. Při této příležitosti proběhne slavnostní vyhlášení a předání cen pro oceněná družstva zúčastněná seriálu JLNS. Během celé akce budou k dispozici dva bary, kde se budou podávat alko/nealko nápoje a čepované pivo. Všechny fanoušky, příznivce ale i neznalce požárního sportu zve výbor JLNS.