Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Josef Zimovčák navštívil Vlachovice

date_range 21.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V pátek 14. října 2011 pořádala Základní škola Vlachovice besedu s Josefem Zimovčákem, známým cyklistou, který absolvoval na replice vysokého kola z 19. stol. například Tour de France 2005 nebo Giro d´Italia 2006. Beseda se konala v místním kulturním domě nejen pro žáky, ale i pro veřejnost.

Nesoustředil se jenom na propagaci svých neuvěřitelných výkonů, ale především zaujal žáky svým výchovným výkladem a diskusí. Děti byly doslova vtaženy do jeho myšlenek a postupně si začaly uvědomovat i jiné daleko cennější hodnoty života než je jenom všední spotřební život.

Šlo především o radost a štěstí z toho, že jsme zdraví, nic nám nechybí, máme přátele, na které se můžeme spolehnout, a co všechno může člověk dokázat, když opravdu jde za svým cílem. A nejen v oblasti sportu. Ale ovšem nezapomněl podotknout, že pohyb a sport, už i u těch nejmladších dětí, je v každodenním životě velmi důležitý. Také zdůraznil, že všeho se dá dosáhnout vlastní vůlí, ctižádostí, a že nikomu nic není dáno zadarmo. Každý svého štěstí strůjce …

 

Josef Zimovčák ve Vlachovicích   foto Petr Daněk    více fotek

 
Během vlastní prezentace ze světových závodů, se žáci zapojovali svými vědomostmi a dovednostmi v různých oblastech. Vyzkoušeli si roli moderátorů, ověřili si znalosti ze zeměpisu, zkusili si jízdu na vysokém kole.

Pan Josef Zimovčák zapůsobil na všechny kamarádským dojmem. Je skromným a obětavým člověkem, který se velmi aktivně podílí na pomoci onkologicky nemocným dětem. V roce 2011 pořádal charitativní cyklotour na podporu těchto dětí s názvem NA KOLE DĚTEM 2011.

Bezprostřední reakcí žáků bylo podpořit tuto myšlenku. Část finančních prostředků získaných sběrem papíru, který se konal letos na podzim, vlachovičtí žáci předali na péči o nemocné děti. Nemalou částkou žáci a učitelé přispěli i na zakoupení náramků a triček.

Ještě jednou patří poděkování panu Zimovčákovi za velmi pestré, příjemné a pozitivně naladěné páteční dopoledne.

Petr Daněk

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA