Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jubilejní ročník ekologické soutěže

date_range 01.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Jubilejní patnáctý ročník ekologické soutěže Poznej a chraň! vyhlašuje zlínské sdružení Ekocentrum Čtyřlístek. Soutěž je určena pro žáky čtvrtých až sedmých ročníků základních škol a víceletých gymnázií a pořádá se ve všech okresních městech Zlínského kraje. Pro letošní rok organizátoři vybrali téma s názvem Babiččina zahrádka a sad.

„Organizujeme tuto soutěž, abychom u nejmladší generace podpořili zájem o životní prostředí, potažmo zájem o ekologickou problematiku", uvádí Martin Davidov, předseda ekocentra. „Těší nás, že si soutěž za dobu své existence získala určitou prestiž a láká velké množství účastníků. Jen od roku 2008 si zasoutěžilo přes dva tisíce dětí z asi dvou set padesáti škol," doplňuje Davidov.

Letošní ročník vychází svou náplní z minulých let. Obsahuje teoretickou a praktickou část, ve kterých budou družstva soutěžících testovat své znalosti v oblasti fauny a flóry – středem zájmu přitom budou druhy, s nimiž se mohou setkat na „tradičních babiččiných zahrádkách". Nedělitelnou součástí je i nepovinný úkol, ve kterém se soutěžící tentokrát pokusí vypracovat vlastní návrh přírodní zahrady, a to libovolnou technikou na formátu papíru A2.

Vítězná družstva okresních kol, konající se od 25. března dále, se nakonec zúčastní závěrečného „utkání" v kole krajském. To se uskuteční 23. a 24. dubna v základní škole v Želechovicích nad Dřevnicí, kde budou také nakonec vystaveny nejzdařilejší práce.

K soutěži se lze přihlásit prostřednictvím e-mailu soutez@eko4listek.cz nebo telefonicky na čísle 737 542 498, a to do 15. března.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA