Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Jubilejním miminkem se stal Michael z Valašských Klobouk

date_range 28.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jubilejním miminkem se stal Michael. Foto: Vsetínská nemocnice

Michael Jančařík se narodil ve Vsetínské porodnici jako 111. miminko ve 111. roce existence nemocnice. Přivítat jej přišla ředitelka nemocnice Ing. Věra Prousková a náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Metelka. Michael si přinesl na svět nejen jedničky, ale také spoustu dvojek. Narodil se 22. 2. 2022 šest minut před 22. hodinou. Magické dvojkové datum narození mělo v porodnici ve Vsetíně celkem pět dětí.

 

Markéta Kováříková, maminka malého Michaela děkovala za gratulace, přání, krásný plenkový dort a historický kalendář, ale především péči, kterou se jí ve Vsetínské nemocnici dostalo, přestože porod byl dlouhý a náročný. „Všichni v porodnici byli úžasní, budu chválit, kudy budu chodit. Především bych chtěla poděkovat porodní asistentce Martině Lukács, která mně velmi pomohla, pak jejím kolegyním Petře Šulákové a Veronice Majzlíkové a panu primáři Hlavinkovi,“ komentovala šťastná maminka a dodala: „Bydlíme ve Valašských Kloboukách, a tak jsem zvažovala více variant, kde rodit, ale sestra, sestřenice, kamarádka, všechny rodily tady a mluvily o vsetínské porodnici velmi hezky. A dávám jim za pravdu.“

Gratulace mamince malého Michaela. Foto: Vsetínská nemocnice

Připomínky 111. svých 111. oslav zahájila Vsetínská nemocnice již v závěru minulého roku, a to křtem historického kalendáře, který se těší velkému zájmu a jeho náklad je již rozebrán. „Jistě by se více nabízelo oslavit sto desáté jubileum. Místo oslav jsme ale v roce 2021 usilovně bojovali s nemocí, pro kterou jsme si všichni zvykli používat označení Covid-19. Nemocnice byla místem bojů o životy celé řady našich pacientů. Mnohokrát vítězila nemoc, mnohokrát byli pacienti, ale i naši zdravotníci, poraženi. Rok nebyl vhodný pro oslavy. Byl vhodný k vyjádření díků a úcty nejen k práci zdravotníků, ale všech, kteří v nejhorším období nezištně pomáhali,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková v úvodu historického kalendáře, který nás provází celým rokem.

 

Nemocnice na březen připravuje výstavu Z nemocničních kronik, která bude k vidění v prostorách Masarykovy veřejné knihovny na Dolním náměstí ve Vsetíně. Její zahájení bude spojeno s přednáškou primářky MUDr. Heleny Fukalové, nazvanou Covid nebyl první. Připomene epidemie, se kterými se potýkali lidé v minulosti, ale i tu covidovou. Na závěr dubna pak nemocnice chystá slavnostní společenský večer. Sto jedenácté výročí si připomíná také v souvislosti s řadou dalších preventivních či společenských akcí a připomínáním významných osobností z historie nemocnice.

Společná fotografie s gratulanty. Foto: Vsetínská nemocnice

Maminka 111. dítěte obdržela plenkový dort. Obdobný získávají v rámci celoroční spolupráce s firmou z Valašského Meziříčí zabývající se prodejeme dětských potřeb první miminka narozená v daném měsíci. Všem novorozeňatům věnuje firma také krásné pletené bačkůrky a slevový šek v hodnotě 200 Kč na nákup dětského zboží.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA