Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

K hořící Felicii vyjeli i slovenští hasiči

date_range 05.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Smůla doprovázela majitele osobního motorového vozidla zn. Škoda Felicia, který se vracel v neděli 5. srpna odpoledne ze Slovenska přes bývalý hraniční přechod Střelná na Vsetínsku. Ještě při jízdě na území sousedního státu ucítila posádka zápach spáleniny, který se šířil do interiéru vozidla a stále sílil.

„Po zastavení na krajnici komunikace mezi bývalými hraničními přechody už bylo vidět plameny ve spodní části vozidla, které se rychle začaly šířit k zadní části vozidla a následně do zavazadlového prostoru a interiéru kabiny. Posádka vozidla rychle vytáhla své osobní věci a ohlásila požár na linku 112," uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Protože se nacházeli stále v dosahu zahraničního telefonního operátora, byli přepojeni na operační středisko kolegů ze Slovenska. Ti na místo události vyslali své jednotky z Půchova a Lůky pod Makytou, které zasahovaly u jiné události v okolí. Následně byla informace o vzniku požáru předána na operační středisko do Zlína.

foto HZS Zlínského kraje    více fotek

V 14:54 hodin byl vyhlášen poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Valašské Klobouky, která vyjela na místo události. Po příjezdu zjistil velitel jednotky, že požár byl z větší části již likvidován kolegy ze Slovenska. Kloboučtí hasiči převzali místo zásahu a provedli konečnou likvidaci požáru.

„Po příjezdu vyšetřovatele požárů z Valašského Meziříčí bylo zjištěno, že ke vzniku požáru došlo ve spodní části vozidla u výfukového potrubí. Z tohoto prostoru se plamenné hoření rozšířilo prakticky na celé vozidlo. Výše vzniklé škody byla, vzhledem ke stáří vozidla, stanovena majitelem asi na 30.000 korun," doplnil Netopil.

Společný zásah hasičů obou států není v našem kraji žádnou zvláštností. V minulosti již jednotky obou států spolupracovaly při likvidaci především požárů v přírodním prostřední vzniklých v okolí společné státní hranice.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA