Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

K očkování se mohou registrovat lidé od 60 let

date_range 26.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv KNTB

V pátek 23. dubna se spustIla registrace k očkování proti Covid-19 pro osoby starší 60 let. Dosud se mohli k očkování registrovat zájemci nad 65 let. I nadále budou při očkování upřednostňováni lidé podle věku. Vedení Zlínského kraje proto apeluje na zájemce o očkování, kteří se již mohou registrovat, aby tak učinili co nejdříve.

 

CENTRÁLNÍ REGISTRAČNÍ SYSTÉM ZDE

 

Provoz velkokapacitního očkovacího místa ve vsetínské Sportovní hale Na Lapači je bezproblémový, plynulý, bez čekání. Aktuálně se zde očkuje 360 až 400 lidí denně, od příštího týdne se počet navýší až na pět set. Nově se mohou registrovat i lidé starší 60 let, pokud možnosti využijí a přihlásí se k očkování na Lapači, mohou termín získat a být proočkováni první dávkou ve velmi krátké době.

 

„Zaměstnanci provoz v hale zvládají velmi dobře, příjem i vlastní očkování probíhá plynule. Parkování v blízkosti haly je dostatečné. Máme velmi pozitivní zpětné reakce od očkovaných,“ uvádí ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková. Velkokapacitní očkovací místo funguje ve Sportovní hale na Lapači od 6. dubna, zdravotníci aplikovali celkem již více než dvanáct tisíc dávek. „Kapacita očkovacího místa je dostatečná, zásobování vakcínami je už nyní plynulé. Je tedy velmi pravděpodobné, že po registraci získají lidé termín k očkování v řádu několika dnů,“ informuje ředitelka.

Velkokapacitní očkovací místo ve vsetínské Sportovní hale Na Lapači

Zdravotníci Vsetínské nemocnice aplikují vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer, druhá dávka je aplikována za šest týdnů. Strategie očkování umožňuje se registrovat občanům starším šedesáti let a chronicky nemocným, ti potřebují potvrzení svého lékaře, který zároveň předá i specifický kód k přihlášení do rezervačního systému. „Využijte aktuálně dostupné kapacity a můžete získat certifikát o kompletním proočkování ještě do začátku léta,“ vyzývá ředitelka Ing. Věra Prousková.

 

Z Krajské nemocnice Tomáše Bati se očkování stěhuje do PSG arény

 

Ve Zlínském kraji funguje 8 očkovacích center. Ke změně místa očkování došlo od pondělí 26. dubna ve Zlíně. Do neděle 25. dubna včetně očkování probíhalo v Krajské nemocnici Tomáše Bati, odkud se očkování přesunulo do PSG arény ve Zlíně. Očkování na novém očkovacím místě budou zajišťovat zaměstnanci nemocnice společně s dobrovolníky z celého Zlínského kraje. Nové očkovací místo bude viditelně označeno na informačních tabulích u PSG arény. Lidé, kteří se již dříve zaregistrovali k očkování ve zlínské nemocnici na termíny po přestěhování centra, dostali do svého mobilu zprávu s informací o přesunu očkování do PSG arény.

Velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně se připravuje. Foto: KNTB

 

Očkovací centrum v PSG aréně bude v provozu 12 hodin denně 7 dní v týdnu. Zájemci o očkování se musí i nadále předem registrovat v centrálním rezervačním systému. „Ráda bych poděkovala všem zdravotníkům, kteří se na očkování podílejí, ať už to jsou zaměstnanci nemocnic, či další zdravotníci přihlášení jako dobrovolníci. Všichni odvádí skvělou práci, bez jejich ochoty pomoci by bylo prakticky nemožné očkovací centra v tomto rozsahu provozovat,“ uvedla náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA