Kanonýr Kříž oslavil svůj návrat brankou

date_range 27.Dub, 2009 featured_play_list Aktuality

Pouťové oslavy přilákaly do hlediště slavičínského stadionu velmi slušnou návštěvu a diváci se především v první půli určitě nenudili.

V sestavě domácího týmu však chyběli zranění obránci D. Ptáček a M. Švach a ke vší smůle si na pátečním tréninku poranil kotník i universál Lukáš Hořák. Do základní sestavy se tak posunul po vleklém zranění kanonýr Pavel Kříž a především v prvním poločasu dost často zaměstnával hostující obranu. V brance dostal po dlouhé době důvěru gólman Trochta.

Dolní Benešov nastoupil bez svého ostrostřelce Malohlavy a v úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie s několika náznaky šancí před oběma brankami. Slavičané těžili především ze standartních situací a z velmi aktivní hry P. Švacha, který také nadýchaným centrem nachystal po čtvrthodině hry první gólovou trefu pro P. Kříže. Domácí celek se uklidnil a ohrožoval stále hostující svatyni, hosté kontrovali pouze z brejků, ale brankář Trochta byl ve všech případech pozorný.

Po půlhodině hry vybojoval Fábry roh a D. Vacula zakroutil míč na hlavu F. Macka a Slavičín vedl 2:0. Do poločasu se již stav utkání nezměnil, důležitý moment však přišel ve 44. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující kapitán R. Štefek.

Slavičínský celek chtěl v úvodu druhého poločasu rozhodnout utkání, Hnaníček nastřelil břevno a několik střel z dobrých pozic skončilo mimo branku hostujícího brankáře. Dolní Benešov poté začal hrát vabank a slavičínská defenzíva se měla co ohánět před výpady benešovských hráčů a Ti se najednou dostávali do vyložených šanší jako na běžícím pásu, naštěstí pro domácí tým byla jejich koncovka žalostná. Domácí celek znervózněl, hráči nepodrželi míč a Dolní Benešov je i v deseti hráčích jednoduchou kombinací přehrával a svoji roli zde sehrál i sílící vítr, kdy se nedařilo domácím udržet míč přesně u kopaček. Závěr utkání již proběhl v poklidu, hostům se totiž kontaktní branku vstřelil nepodařilo a tak velmi cenné body zůstávají ve Slavičíně.

Foto

ilustrační foto St.Fuks

Ve hře domácího týmu stále chybí podzimní lehkost, což je však také zapříčiněno i nervozitou hráčů v těžkém souboji o postup, navíc trenér Straka musí točit se sestavou kvůli zranění hráčů a bojuje také s velmi úzkým hráčckým kádrem. Ve hře je však stále 24 bodů a Slavičany čekají ještě těžké duely především v Havířově a v Orlové a po zkušenostech Brumova, tak nebude ani jednoduché utkání v Karlovicích !
Ve víkendovém kole největší pronásledovatel v divizní tabulce Šumperk zaváhal v Havířově, ze zadních pozic však stále útočí Velké Losiny a také Orlová.

V dalším utkání zajíždí FC TVD v neděli 3. května až k polským hranicím – do Města Albrechtic.

FC TVD Slavičín vs FC MSA Dolní Benešov 2:0 (2:0)
Branky : P. Kříž, F. Macek

Sestava FC TVD Slavičín :
Trochta – Barcuch, Šamánek, Otépka, Samko – P. Švach, J. Hnaníček, Vacula, Fábry – Macek , Kříž (střídali – Kulíšek, T. Hnaníček a Fojtík).
Trenér: Ladislav Straka

Další náš regionální zástupce FC ELSEREMO Brumov padl v infarktovém zápasu v Karlovicích až v závěru utkání po diskutabilní penaltě a přišel zde tak nejen o všechny body, ale také o vyloučené Križka a Smolku.

FC Velké Karlovice vs FC ELSEREMO Brumov 4:3 (2:2)
Branky : Kiačik, Školník a Sokol