Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kapela Kryštof vyprodala vsetínský kulturák

date_range 04.Lis, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Přední česká kapela Kryštof s frontmanem Richardem Krajčem poprvé za svou dvacetiletou existenci zavítala na Vsetín a zcela ovládla vyprodaný velký sál domu kultury.

Kapela má za sebou velmi úspěšné únorové koncertní turné po velkých halách. Na přání fanoušků, kteří se nedostali na vyprodané únorové koncertní turné, se Kryštof rozhodl, že vyrazí ještě na podzimní klubovou šňůru po menších městech.

Kapela kolem Richarda Krajča chtěla po delší době znovu okusit vydýchaný vzduch a nulovou bariéru mezi publikem a kapelou, nezvyklou blízkost na pódiu, ale také především neopakovatelnou atmosféru, kterou jinde než v klubech spolu s kapelou nezažijete.

Vsetínská koncertní show byla jedenáctou zastávkou kapely Kryštof na jejich podzimním Fernet Club Tour. Koncertu přihlíželo na 2200 nadšených fanoušků, kteří přijeli kapelu podpořit z různých koutů naší republiky. Vsetínský koncert se stal třetím místem podzimního turné kapely, kde si Richard Krajčo troufl zaplavat si mezi svými fanoušky, kteří ho na svých rukou vynesli až doprostřed sálu a zpět. Největší zážitek se však dostal mladé fanynce Ludmilce, kterou si Krajčo vybral z davu, aby si spolu s ní na pódiu zatančil.

Jako předskokan na Vsetín společně s kapelou Kryštof dorazila také mladá formace Airfare.

foto DK Vsetín    více fotek

S Richardem Krajčem jsme se sešli tři hodiny před začátkem jejich koncertu v zákulisí, abychom se ho zeptali, jak je kapela s průběhem jejich turné spokojená:

Jste za polovinou vašeho podzimního turné. Jaké pocity převládají?
Fantastické! Jsme nadšení. Všude bylo hodně dopředu vyprodáno, což je jedna odměna pro kapelu. Pak je to koncert samotný, kde na těch lidech vidíte, že je to prostě baví. A já jim vždycky na začátku slibuju, že to bude nejlepší koncert, jaký kdy viděli.

Je pravda, že na Vsetíně se v souvislosti s Vaším koncertem povídalo: „Super, tady bude koncert Kryštofů! No konečně nějaká kultura ve Vsetíně!"
My jsme tady vlastně nikdy nebyli. Ve Vsetíně jsme úplně poprvé. Vždycky jsme hrávali ve Zlíně a je pravda, že když jsme s mým produkčním Honzou Lippertem vybírali místa, tak jsem pro Vsetín moc nebyl. Říkal jsem si, že je to zbytečně velký kulturák. Chtěl jsem spíš menší klubové scény, protože podnadpisem turné bylo, že přivezeme show do vašeho klubu. A tohle s klubem nemá vůbec nic společného. To, že tady máme vyprodáno, je super! Máme z toho ohromnou radost a strašně se těšíme!

Očekávali jste skutečně takový úspěch, že všechny Vaše koncerty v rámci tohoto turné budou vyprodány, a to v poměrně značném předstihnu?
Doufali jsme. V únoru jsme vyprodali haly s kapacitou v rozmezí od 8500 do 12000 míst taky dva měsíce dopředu. Měli jsme velkou festivalovou sezónu, ale přesto jsme doufali, že tady do těch klubů a kulturáčků budou chtít lidi přijít, protože tam je ta atmosféra více osobní. Teď zase doufáme, že takhle dopadne i jaro, protože už za čtyři dny prozradíme naše jarní zastávky. Pak už bude jen sedm letních koncertů a zase se za námi zavře asi na rok a půl hladina. Takže si to teď užíváme. Fakt jsem se sem těšil, ale zároveň jsem měl ze Vsetína jednu z největších hrůz – Strážnice, Vsetín, Mladá Boleslav. To byla místa, kde jsem si nebyl jistý, jak to dopadne. Ale zdá se, že po celé té republice se na nás lidi opravdu těšili.

Náš rozhovor proběhl před začátkem koncertu ve Vsetíně. Nicméně, poprosili jsme Richarda, zda je něco, co by chtěl vzkázat svým vsetínským fanouškům?
My můžeme jenom poděkovat. Samozřejmě ale víme, že dnes tady nebudou jenom Vsetíňáci, přijede spousta lidí z Ostravy a Opavy, kteří nám psali, že už nesehnali lístky na koncerty kolem. Ale to, že jsme tady ten kulturák dokázali naplnit, je super. Protože jsme tady ve Vsetíně nikdy nehráli. A i přesto si ti lidi cestu sem našli. Tudíž jim můžu jenom poděkovat s přáním před koncertem, že doufáme, že nezklameme. A třeba až se jednou vrátíme, tak že zase přijdou. My se koncerty snažíme dělat zážitkově. Takže doufám, že je to bude fakt bavit a že si řeknou: Ano, to byl nejlepší sobotní večer, jaký jsem mohl zažít! Tak ať nám pak dají vědět, jestli je to pravda nebo ne…

Klára Obručová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA