Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské skupiny natočily CD se skladbami STRAM. Přispěl i Vyhoď blinkr

date_range 14.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Album s několika skladbami z produkce skupiny STRAM natočily ve svém vlastním pojetí známé valašské kapely. Autorem nápadu vydat toto unikátní CD je Jakub Mahony Matocha, který projekt před několika dny jako manažer dotáhl do úspěšného konce.

 

Novinka má název For STRAM a podílely se na ní skupiny Waťák, Vyhoď blinkr, Gympleři a Helena a tygři. Zapojili se ale i další muzikanti, jako například Dan Výchopeň, Pavlína Hanáková, Honza Ondrušek nebo Karla Mikušková. „Prvotní myšlenka se začala formovat v roce 2016. Album mělo být součástí oslav pětadvacátého výročí založení STRAMu. Realizace ale nebyla vůbec jednoduchá, bylo náročné časově skloubit všechny interprety, najít termíny zkoušek, pokrýt projekt finančně, takže se dá říct, že album přišlo pozdě, ale přece,“ usmívá se manažer projektu Jakub Mahony Matocha. Upřesnil, že natáčení bylo rozloženo v letech 2017 a 2018 a obal namalovala Markéta Řepková.

Autorem nápadu vydat toto unikátní CD je Jakub Mahony Matocha, Foto: archiv Pro-Marts

Novinka bude mít premiéru 20. dubna ve vsetínském klubu Tři opice, kde bude také symbolicky „pokřtěna“. Kromě koncertu skupiny STRAM by se na pódiu měli objevit i někteří hosté podílející se na nahrávkách. CD vychází v limitované edici v počtu pěti set kusů. Natočeno bylo ve vsetínském studiu Pro-Marts, na financování alba se podílela nadace Synot.

 

Jednu skladbu na novém albu má i skupina Vyhoď blinkr. Foto: archiv Pro-Marts

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA