Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kapela STRAM vydává výběrové album

date_range 27.Lis, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Rocková skupina STRAM přichází v závěru roku s novým hudebním albem nazvaným příznačně Ohlédnutí. Kapela se na něm symbolicky ohlíží za svou více než dvacetiletou historií. Z asi šedesáti autorských skladeb, které skupina za tu dobu natočila, obsahuje novinka výběr jedenadvaceti nejznámějších songů. STRAM album oficiálně představí 30. listopadu ve vsetínském hudebním klubu Bunkr.

21 skladeb, 21 let existence   foto STRAM  

Číslovka symbolicky připomíná dobu existence skupiny STRAM, která se na pódiích objevuje už od roku 1992. Její autorská tvorba je ovšem podstatně rozsáhlejší, vždyť za dobu existence natočila více než šedesát skladeb. „Kapacita audio-CD je omezená osmdesáti minutami, takže se na album bohužel nedostaly všechny skladby, které bychom tam chtěli mít. Klíčem k výběru byla zejména oblíbenost a žádanost u našich fanoušků," vysvětlil kytarista Vojta Kocůrek, který se zároveň postaral o závěrečný mastering alba. „Posluchač na desce najde naše nejznámější pecky jako Amazonka, Dávej nebo skladbu pod Čerňanskú Kyčerú, na níž jsme natočili velmi úspěšný videoklip," upřesnil Kocůrek. Pamětníci ale mohou zavzpomínat také při starších melodiích: nechybí například disko parodie Na Ochmeloff!, ani píseň Kúpili sme parní válec, která s úsměvnou nadsázkou oslavuje někdejší úspěchy vsetínského hokeje. Obal v pořadí pátého CD skupiny STRAM navrhnul a graficky zpracoval jablonecký výtvarník Miroslav Schovanec.

„KŘEST" V BUNKRU

Premiérová show odstartuje ve vsetínském hudebním Bunkr clubu v sobotu 30. listopadu ve 21 hodin. Pořadatelé nenechají hosty vydechnout ani o přestávkách, které zaplní DJ Pecha se svým programem. Známý diskžokej se tentokrát zaměří na české a slovenské rockové hity. Místo je možné si rezervovat na facebooku klubu (www.facebook.com/bunkrclub).

I NA HŘEBENU JAVORNÍKŮ

Druhou prezentaci alba, spojenou s autogramiádou, plánuje STRAM na 30. prosince. Ten den totiž vystoupí na horském hotelu Portáš v Javorníkách. Speciálním hostem tam bude valašský publicista a novinář Radomír Dolanský, který přiveze svoji knihu Z valašských putýk, jež nyní vychází v druhém vydání. Vystoupení na závěr roku a setkání s fanoušky bude pro návštěvníky tradičně zdarma.

Album Ohlédnutí bude skupina nabízet na svých vystoupeních za zvýhodněnou cenu 100 korun. Objeví se také v několika vybraných prodejnách, jako například ve vsetínské vinotéce U Sýkory, v kavárně Harmonie v Ústí u Vsetína nebo v pivotéce ve Valašské Polance. Album je také možné si objednat na adrese stram@atlas.cz, zájemce ale musí počítat s vyšší cenou 150 korun plus poštovné.

Generálním partnerem alba Ohlédnutí se stala firma COMMODUM

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA