Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích se ani letos neuskuteční

date_range 30.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Karlovský gastrofestival. Foto: archiv pořadatelů

Tradiční Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích se ani letos neuskuteční. Hlavní pořadatel, Resort Valachy, se rozhodl vynechat i letošní ročník této populární gastronomické akce, která do obce u slovenské hranice každoročně přiláká desítky tisíc lidí. Původně se měl Karlovský gastrofestival konat 1. až 3. října.

 

„Byli jsme odhodlaní jej letos uspořádat. Těšili jsme se, že se konečně opět potkáme v našem údolí Léskové s milovníky dobrého jídla a pití. Vývoj posledních týdnů a signály zaznívající ze strany politiků a odborníků nás ale přiměly změnit rozhodnutí. V současné době nemáme jistotu, že by bylo reálné akci uspořádat v souladu se všemi podmínkami, k nimž patří i kontroly a korigování počtu i pohybu návštěvníků. Nemáme jistotu, že bychom mohli za této situace přinést návštěvníkům kvalitní a příjemný zážitek, na jaký jsou u nás zvyklí. Letošní ročník rušíme, ale věříme, že příští rok si to už konečně vynahradíme,“ uvedl ředitel pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Karlovský gastrofestival. Foto: archiv pořadatelů

Karlovský gastrofestival s ochutnávkami specialit v místních hospodách a restauracích, mezinárodním farmářským trhem, soutěží o nejlepší valašský frgál, michelinskými galavečeřemi a dalším programem má za sebou jedenáct ročníků, patřil k průkopníkům gastro akcí tohoto druhu v tuzemsku. Odehrává se v 3,5 km dlouhém údolí Léskové na několika gastro zastávkách u místních hotelů a penzionů, mezi nimiž se návštěvníci pohybují pěšky po cyklostezce, v historických autobusech a turistickém vláčku. V posledních letech přilákal během víkendu přes třicet tisíc návštěvníků z České republiky i blízkého Slovenska. Jedinečný je mj. tím, že je na něj bezplatný vstup. „Právě vzhledem k tomuto specifiku a rozlehlosti místa konání je prakticky nemožné regulovat počet návštěvníků. Místní hotely a penziony ale samozřejmě budou v původním termín u gastrofestivalu otevřené a budou standardně nabízet své speciality, některé chystají i akce s grilováním nebo ochutnávkami piva,“doplnil Tomáš Blabla.

Soutěž o nejlepší valašský frgál letos nebude

Resort Valachy organizuje vedle Karlovského gastrofestivalu také řadu menších akcí. „V jejich pořádání dál pokračujeme, za aktuálních podmínek jsou menší akce uskutečnitelné. Nedávno jsme organizovali triatlonový závod Valachy man, v tomto týdnu se koná charitativní divadelní festival Týden kultury na Valašsku, v říjnu chystáme běžecký závod Běhej Valachy. V současné době již plánujeme termín Karlovského gastrofestivalu pro příští rok, uskuteční se pravděpodobně o víkendu 7. až 9. října 2022,“ uzavřel Tomáš Blabla.

 

Více informací: www.karlovskygastrofestival.cz

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA