Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ke zničení odvezli už tisíc kusů munice

date_range 27.Čvc, 2016 featured_play_list Aktuality

 Před měsícem začali policisté za pomoci speciální techniky ohledávat místo činu, sklad číslo 16, který explodoval 16. října 2014 v areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích.

Na ohledání místa činu se denně podílí dvanácti až patnáctičlenná skupina složená především ze speciálně vyškolených policistů, policejních pyrotechniků a hasičů. Ohledání uvnitř areálu probíhá v době od osmi do osmnácti hodin, nezřídka i déle. Nalezenou munici, která je nebezpečná pro převoz, pyrotechnici likvidují zpravidla tentýž den v provizorní trhací jámě uvnitř areálu. „K odpalům dochází téměř denně v podvečerních hodinách. Do dnešního dne jsme převezli k likvidaci do trhací jámy v Libavé téměř tisíc kusů munice. Doposud nebyl při ohledání místa činu nikdo zraněn, ani nedošlo k žádné neřízené explozi," řekla k aktuální situaci tisková mluvčí policistů nprap. Monika Kozumplíková.

Výstavba zázemí pro odpal munice              foto: PČR

Téměř denně se policie zabývá novými žádostmi vlastníků pozemků uvnitř střeženého prostoru o vstup za účelem obdělávání půdy či jiných zemědělských nebo lesnických činností. Velitel zásahu po doporučení pyrotechnické komise ve většině případů žádostem vlastníků a nájemců o vstup vyhovuje, pokud se pozemek nenachází v bezprostřední blízkosti skladu číslo 16, kde probíhá ohledání místa činu.

„Některé z žádostí o vstupy byly zamítnuty z důvodu bezpečnosti nebo nesouladu s charakterem prováděných činností složkami IZS. Celý proces hloubkové asanace i povrchového sběru munice v místě výbuchu je podle očekávání velmi náročný a extrémně rizikový, práci nám ztěžuje i současné velmi teplé počasí," dodala Monika Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA