Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kino bude mít novou vzduchotechniku

date_range 26.Říj, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Diváci valašskoklobouckého kina Svět pocítí díky aktuální investiční akci opět o něco větší komfort. Po digitalizaci promítací technologie a obměně sedadel v kinosále se přikročilo k zateplení obvodových zdí i střech a rovněž k obnově vzduchotechniky. Akce je rozdělena do dvou dílčích projektů a na oba přispívá dotací Státní fond životního prostředí. Celkové náklady činí 4,2 milionu korun.

 Kino Svět ve Valašských Kloboukách

„Na zateplení kina nám byla přiznána dotace více než 1 milion korun, na rekonstrukci strojovny vzduchotechniky jsme získali podporu 1,3 milionu korun. Díky této investici se potřebné obnovy dočká jedna z posledních budov v majetku města, která dosud nebyla po stránce energetické úspornosti řešena," sdělila starostka Eliška Olšáková.

 Dojde k zateplení obvodových zdí i střech

Akce započala nejprve úpravami na strojovně, kde bude stávající nefunkční vzduchotechnika nahrazena kompaktní rekuperační jednotkou. Obvodový plášť objektu poté bude izolován šestnáctimilimetrovým polystyrenem a dojde také k zateplení půdního prostoru. „Ze zadní strany od dvora bude provedena výměna oken i vstupních dveří a opraveny budou také střechy," sdělil ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Jaroslav Baloušek. „Předpokládáme, že promítání v kině by nemělo být nijak omezeno," dodal.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA