Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kino otevře 1. června. Ve frontě na diváky čeká kolem stovky filmů

date_range 21.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Už během června by do kin měl přijít například velkofilm Godzilla vs. Kong

Vzhledem k aktuálním hygienickým podmínkám pro provozování veřejné kulturní činnosti otevře vsetínské kino Vatra až 1. června 2021.

 

Do plánovaného termínu znovuobnovení provozu kina zasáhlo znění Mimořádného opatření vlády ze dne 17. 5. platného od 24. 5. 2021, v němž je u kulturních akcí stále uváděn požadavek na výhradně zdravotnicky provedený Covid-19 test s negativním výsledkem.

Filmové novinky čekají na svou premiéru

„Jelikož jsou podmínky pro otevření kultury od 24. května stále dost omezující, rozhodli jsme se vyčkat ještě týden a otevřít kino Vatra až od začátku měsíce června. Trochu doufáme, že by se mohly postupně sjednotit podmínky platné pro jiné provozy s provozováním kultury. Zejména, co se týká typu povolených negativních antigenních testů. Posunutý termín otevření nám navíc dovoluje připravit pestřejší program s filmovými novinkami,“ uvedla Petra Vaňková, jednatelka Domu kultury Vsetín.

Filmové novinky čekají na svou premiéru

V těchto dnech se připravuje program na první polovinu června, a pokud to podmínky dovolí, budou se hrát dvě až tři představení denně. „Do kin se chystá velké množství premiér, které musely být kvůli pandemii odloženy nebo zrušeny. Dalo by se říci, že ve frontě na diváky čeká kolem stovky filmů. Už během června by do kin měly přijít například animované filmy Duše a Tom & Jerry, plánuje se uvedení amerických hitů Tiché místo II, Rychle a zběsile 9 a velkofilmu Godzilla vs. Kong. Z českých premiér se chystá komedie Matky,“ přiblížil programovou nabídku Petr Mašata, dramaturg kina.

Kino Vatra Vsetín. Foto: DK Vsetín

Filmový trh se dává opět do pohybu a letošní nabídka bude mimořádná. I proto vsetínské kino Vatra nově přechází na dvoutýdenní programovací cyklus, který umožní lépe reagovat na případné změny v plánu premiér a také na zájem ze strany diváků.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA