Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kino Svět bude žít festivalem českých filmů

date_range 31.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality

 

Atraktivní přehlídku úspěšných českých filmů ze současnosti si budou moci v listopadu vychutnat diváci ve valašskoklobouckém kině Svět. Mezi snímky z dílen zvučných režisérských jmen se objeví například Ženy v pokušení a Muži v naději, ale také Lidice, Habermannův mlýn nebo Czech made man. K těmto reprízám ovšem přibude i několik titulů v premiéře. Už nyní si mohou zájemci rezervovat lístky třeba na Aloise Nebela nebo Saxanu a Lexikon kouzel.

„Česká kinematografie byla v poslední době obohacena o řádku kvalitních komedií i dramat, které by byla škoda si nepřipomenout. Proto v listopadu uvedeme několik repríz divácky obrovsky úspěšných filmů, ale tuto takřka festivalovou přehlídku obohatíme také o dvě exkluzivní promítání filmů, které teprve nedávno zazářily na stříbrném plátně v premiéře," pověděla o programu kina Marie Kolajová z městského informačního centra. Na všechna filmová představení je možné v infocentru rezervovat vstupenky.

Přehlídka začne už v úterý 1. listopadu, kdy se divákům představí Alois Nebel, film, který bude českou kinematografii reprezentovat v boji o Oscara. Tento western ze Sudet je animovanou adaptací komiksové trilogie Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. Odehrává se v osmdesátých letech dvacátého století a vypráví o příběhu samotářského výpravčího, který se těžce vyrovnává se svými traumaty. Hrají Miroslav Krobot, Karel Roden, Tereza Voříšková a další. Začátek promítání v 19:30.

Sobota 5. listopadu naláká na známou komedii Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení a úterý 8. listopadu bude navazovat pánský pohled na svět ve snímku Muži v naději. „V sobotu 12. listopadu se mohou do kina vydat celé rodiny, v odpoledním představení od 16 hodin se totiž dětem i dospělým otevře čarodějný svět Saxany a jejího Lexikonu kouzel. Volné pokračování pohádkové rodinné komedie Dívka na koštěti určitě zaujme všechny generace," pozvala Marie Kolajová. Ve večerním promítání od 19:30 se pak mohou diváci těšit na Lidice, příběh obyčejných lidí, kteří se absurdní náhodou přepletli do cesty „dějinám".

V úterý 15. listopadu bude na programu české drama režiséra Jana Hřebejka Nevinnost, v němž uznávaný lékař, milovaný otec a manžel čelí obvinění z těžkého zločinu. V hlavních rolích Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová a další. Sobota 19. listopadu dovolí dětem odskočit od české filmové linky do zámoří, odpoledne od 16 hodin se bude v českém znění promítat komedie Auta 2. Večer už ovšem bude zadáno pro dospělé, a to filmem Habermannův mlýn, dramatem o poválečném odsunu Němců.

Další americkou ochutnávku budou moci diváci navštívit v úterý 22. listopadu, na programu bude nová komedie Kamarád taky rád. Sobota 26. listopadu už ale přinese znovu současnou českou tvorbu, hrát se bude černá komedie o automobilovém závodníkovi Tacho. 29. listopadu pak přehlídku završí komedie s Janem Budařem v hlavní roli, film Czech made man, který reportuje přerod muže z otloukánka na krále internetových domén.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA