Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kino Vatra se dočká nového interiéru

date_range 30.Zář, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
V tomto týdnu byla oficiálně zahájena dlouho plánovaná rekonstrukce kina Vatra. Ta potrvá až do prosince a během ní se kino dočká zcela nového, moderního interiéru, nové vzduchotechniky a elektroinstalace. Náhradní projekce budou probíhat v Masarykově veřejné knihovně.

„V úterý jsme oficiálně předali staveniště," informoval Milan Kostelník, ředitel Domu kultury Vsetín, pod který kino Vatra spadá. Termín rekonstrukce podle jeho slov vyplynul ze zákonných lhůt, které musí zadavatel veřejné zakázky dodržet. „Navíc v letních měsících filmoví distributoři nasadili filmové hity – zatím poslední díl filmové ságy Harry Potter i velmi úspěšný „animák" Doba ledová 3. Vsetínští diváci díky tomu o tyto novinky nepřišli," vysvětluje Kostelník.

Ve stávajících prostorech se tak naposledy promítalo uplynulou neděli. Příznivci filmové tvorby však nepřijdou po dobu rekonstrukce, která potrvá až do poloviny prosince, úplně zkrátka. „Každou středu, pátek a sobotu počínaje tímto týdnem budou probíhat provizorní projekce ve společenském sále knihovny, a to podle zveřejněného programu," ubezpečil Kostelník.

 
Dočasná sleva z nároků na pohodlí se však divákům vrátí v mnohem vyšším komfortu po rekonstrukci kina. „Interiér se dočká mimo jiné nových akustických podhledů, obkladů stěn, koberců, ale i nových moderních sedadel a na některých místech i dvojsedaček. V kinosálu bude také prostor pro imobilní návštěvníky kina," jmenovala některé z úprav místostarostka Vsetína Iveta Táborská. Po rekonstrukci však bude snížena kapacita sálu z původních 335 na přibližně 250 míst.

Kinosál se tak dočká první zásadní rekonstrukce po třiatřiceti letech od uvedení do provozu. v roce 1976. Vyžádá si téměř 13,5 mil. Kč bez DPH a komplikuje ji skutečnost, že Vatra slouží současně jako kryt CO. „Část prostředků ve výši 1 milion korun se nám podařilo získat jako účelovou dotaci ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie," informovala vsetínská starostka Květoslava Othová s tím, že zbývající prostředky budou hrazeny z rozpočtu města Vsetína.

Vsetínská radnice s rekonstrukcí Vatry počítá dlouhodobě, investice je zařazena také v Koncepci rozvoje města Vsetína v letech 2007 až 2013. Kino Vatra totiž každoročně navštíví přibližně pětatřicet tisíc diváků, čímž se zařadilo mezi padesátku nejnavštěvovanějších zařízení tohoto druhu. Navíc je členem prestižní evropské sítě kin, které uvádějí evropskou filmovou tvorbu Europacinemas, do níž je zařazena pouze dvacítka kin z celé republiky.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA