Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Opilý řidič nereagoval na pokyn policistů k zastavení

date_range 29.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Policisté z Luhačovic chtěli zastavit poblíž křižovatky silnic vedoucích směrem na Polichno, Luhačovice a Biskupice řidiče osobního vozidla Ford Focus, který jel od obce Polichno směrem na Luhačovice. Svou nekoordinovanou jízdou, při níž kličkoval po silnici a vjížděl do protisměru, ohrožoval další řidiče i chodce. Řidič však na výzvu policisty nereagoval a pokračoval v divoké jízdě dál. „Policisté začali řidiče pronásledovat. Po několika stovkách metrů za použití výstražných světel i majáků řidiče zastavili. Ve svém předpokladu se nemýlili. Dechová zkouška u osmadvacetiletého muže z obce poblíž Uherského Brodu ukázala hodnotu 2,85 promile alkoholu,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková. K události došlo ve čtvrtek 28. března po deváté hodině večer.

 

Muž přiznal, že před jízdou vypil pět piv a dva panáky tvrdého alkoholu. Poté, alkoholem značně posilněn, usedl v Uherském Brodě do vozidla a chtěl odjet do Luhačovic. Tam už nedorazil. Jen díky velkému štěstí nezpůsobil po cestě trvající asi patnáct kilometrů dopravní nehodu.

 

Policisté muži na místě odebrali řidičský průkaz. „Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Navíc mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta za to, že s vozidlem nezastavil na pokyn policisty ve stejnokroji,“ dodala Kozumplíková.

 

-tz-

(ilustrační foto PČR)

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA