Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klid o víkendu hasiči rozhodně neměli

date_range 06.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár stodoly v obci Poličná na Vsetínsku, foto: HZS

Klid o víkendu hasiči rozhodně neměli. Některé ze zásahů hasičů ve Zlínském kraji:

 

Pátrání po pohřešované ženě

 

Bezmála sto profesionálních a dobrovolných hasičů ze Zlínského kraje se v neděli ve čtyři hodiny odpoledne sjelo k obci Trnava na Zlínsku, aby pomohlo při pátrání po pohřešované sedmadvacetileté ženě. Na pomoc přiletěl i vrtulník, který pohřešovanou vypátral. Žena byla nalezena v osm hodin večer, podchlazená a zraněná. Skončila tak v péči zdravotnické záchranné služby.

 

Při práci v lese na dva muže spadly stromy

 

Dvě záchrany mužů zavelených v lese stromem se odehrály ve Zlínském kraji v téměř jeden okamžik. V prvním případě vyjeli v sobotu krátce před polednem profesionální hasiči ze stanic Zlín a Luhačovice do Hřivínova Újezdu Na Zlínsku, ke kterým se přidali i místní dobrovolní hasiči. „V místním lese na muže spadly dva stromy. Muž měl štěstí, neboť ho zde našel kolemjdoucí, který mu přivolal pomoc. Muž se nacházel ve špatně dostupném terénu, kam se nedostali hasiči s cisternou. Proto na místo vyrazili s terénním vozidlem. Hasiči muži poskytli předlékařskou pomoc a poté ho předali do péče zdravotnické záchranné službě,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Ke druhé záchraně vyjeli hasiči na Vsetínsku, kde v katastrálním území Dolní Bečvy spadl v lese taktéž strom na muže, který zde pracoval. Na místě se sjeli hasiči ze stanice Valašské Meziříčí, z Rožnova pod Radhoštěm a místní hasiči. Z místa nehody hasiči muže přenesli k sanitnímu vozu. Lékař si na místo povolal vrtulník, který zraněného transportoval do nemocnice v Ostravě.

 

 

Z hořící budovy zachránili hasiči dvě koťátka

 

V obci Poličná na Vsetínsku zasahovali v sobotu v noci profesionální i dobrovolní hasiči u požáru stodoly, nacházející se v těsné blízkosti rodinného domu.  Hořela větší část budovy a požár se rychle šířil na obytné prostory.  „Z hořícího objektu vynesli hasiči jednu propan-butanovou lahev. V domě se nacházelo celkem šest osob, které před příjezdem hasičů byly již venku v bezpečí. Z hořící budovy zachránili hasiči dvě koťátka. Nikdo další se v budově nenacházel a nikdo ani neutrpěl zranění,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Pár minut před půlnocí velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a postupně redukoval síly a prostředky. Nakonec bylo požářiště předáno majitelce a na místě na dohlídku zůstala místní dobrovolná jednotka. Příčinu a vzniklou škodu šetří vyšetřovatel hasičů.

 

Požár v obci Poličná, foto: HZS

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi