Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kloboucké děti budou mít delší prázdniny

date_range 27.Srp, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Aktuální stav rekonstrukce Základní školy ve Valašských Kloboukách si oproti předpokladům a maximální snaze stavbařů vyžádá odsunutí začátku nového školního roku o jeden týden, tedy na pondělí 9. září. Opatření si jistě najde popularitu zejména u dětí, ani rodičům však nemusí tato situace nahánět vrásky na čele. Vedení školy pro děti na volné dny otevře školní družinu a klub v náhradních prostorách.

„Ačkoli jsme celou dobu usilovali o to, aby školní rok odstartoval ke 2. září, průběh rekonstrukce to v současné době nedovolí. K posunu v realizaci došlo nejen kvůli procedurálním požadavkům poskytovatele dotace a složitosti výběrového řízení, ale taktéž pro velkou náročnost projektu samotného a objem prováděných prací. Začátek oprav se tak zpozdil zhruba o dva týdny, které nyní i přes veškerou snahu chybějí," vysvětlil vedoucí investičního odboru Radek Bařinka. „V těchto dnech je na základní škole naprostou prioritou dokončit vnitřní práce ve třídách, tak aby mohly být připravovány na výuku," ujistil.

Rekonstrukce ZŠ ve Valašských Kloboukách     foto MěÚ

Škola sice 9. září poprvé přivítá své žáky, i nadále ale bude její režim omezen. V provozu budou hlavní trakty A a B, kde se nacházejí třídy, a dále spojovací krček se šatnami, kuchyň a jídelna. „V září budou navazovat práce na exteriéru budov, tedy zateplování a fasáda. Pohyb dětí i návštěvníků školy bude zabezpečen venkovními koridory, tak aby bylo zamezeno možnosti přístupu k lešení a na staveniště," vysvětlil Radek Bařinka.

Město Valašské Klobouky jakožto zřizovatel školy děkuje za pochopení a trpělivost s opatřeními všem rodičům, žákům i zaměstnancům. Rodiče se více o ředitelském volnu a nabídce trávení volného týdne jejich dětí v náhradních prostorách dozvědí ve vyjádření ředitele Základní školy Valašské Klobouky Karla Ptáčka.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA