Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kloboucké firmy tisknou ochranné štíty

date_range 03.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Obličejové štíty vyrobené na 3D tiskárně

První desítku ochranných obličejových štítů vyrobených na 3D tiskárně věnovali valašskoklobouckým zdravotníkům zástupci místních firem, Zdeněk Juřica ze SECAPRO a Karel Janáč z agentury Design 88. Při výrobě postupovali podle vzoru, který komunitě tiskařů na základě vlastního vývoje poskytla česká společnost Prusa Research. Další dodávka štítů už bude obsahovat pět desítek kusů a mohla vzniknout díky zapůjčení tiskáren ze škol z celého regionu.

 

„První vyrobené štíty jsou určeny řidičům sanitek zdravotní dopravní služby a chystá se dodání ochranných prostředků do ambulancí lékařů Valašskokloboucké polikliniky nebo také pracovníkům na přepážkách městského úřadu. Za iniciativu místních firem vedoucí k lepší ochraně pracovníků v první linii jsme velice rádi. Ve společnosti SECAPRO se tisknou čelenky a agentura Design 88 vyřezává na plotru štítové části,“ uvedl Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. Dodal, že poděkování patří Zdeňku Juřicovi, Tomáši Vránovi, Jakubovi Šenkeříkovi a bratrům Karlovi a Martinovi Janáčovým.

 

„Pro navýšení výroby jsem oslovil okolní školy, které měly vlastní 3D tiskárny a v aktuální situaci jejich kapacitu nepotřebují. Za vstřícnost a zapůjčení zařízení děkujeme Střednímu odbornému učilišti Slavičín, Základní škole Valašské Klobouky, Základní škole Brumov-Bylnice, Základní umělecké škole Valašské Klobouky a Valašskoklobouckému podnikatelskému centru,“ dodal Karel Ptáček.

 

 

Tiskárny byly soustředěny do sálu podnikatelského centra a tisk zde probíhá denně v několika cyklech, prakticky nonstop. „Se současnou kapacitou 3D tiskáren můžeme každý den vytisknout čtyřiadvacet kusů štítů. Výrobní hodnota jednoho štítu je zhruba 80 korun. Pokud někdo vlastní 3D tiskárnu a byl by ochotný nám ji pro tento účel zapůjčit, případně sám tisknout, nebo kdyby chtěl někdo naši výrobu jakkoli podpořit, ať se na nás obrátí pro další informace. Budeme rádi za další rozšíření kapacity tisku, a tím i možnosti pomoci na správném místě,“ uvedl Zdeněk Juřica, jednatel společnosti SECAPRO, s. r. o. (Kontakty pro zájemce o spolupráci: tel. 605 819 812, e-mail 3dstity@secapro.cz).

 

Společnost Prusa Research zareagovala na epidemii koronaviru a rozhodla se vyřešit naléhavou potřebu ochranných pomůcek pro zdravotnický personál vývojem vlastního modelu obličejového štítu, což se podařilo v mimořádně krátké době. Po schválení Ministerstvem zdravotnictví a otestování lékaři z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady byl vzor štítu uvolněn pro další 3D tiskaře.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi