Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobouky chtějí být pro turisty atraktivnější

date_range 27.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Město Valašské Klobouky pokračuje v nastaveném trendu modernizace komunikačních prostředků a po nové webové prezentaci navazuje spuštěním aplikace mobilního průvodce. Turisté a návštěvníci díky ní na svých chytrých telefonech s operačním systémem Android a iPhone naleznou zajímavosti o pamětihodnostech i službách. Ruku v ruce proběhlo i jednotné označení budov v městské památkové zóně či osazení panelů s panoramaty na rozhlednu na Královci. Aplikace je ke stažení zdarma.

Aplikace mobilního průvodce je dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iPhone

„Město Valašské Klobouky se snaží atraktivní formou podpořit turistický ruch, a proto návštěvníkům připravilo aplikaci s bohatým informačním servisem. Současně byly také vybrané památky městské památkové zóny opatřeny tabulkami se základním představením, které ještě do budoucna začnou komunikovat s aplikací prostřednictvím QR kódů. Věříme, že se tak návštěva našeho města stane příjemným dobrodružstvím," pověděl místostarosta Martin Janík. „Postupně bychom chtěli k jednotlivým objektům přidat také audiozáznam, který by si mohli lidé na mobilu přehrát," poznamenal.

Průvodcovská aplikace obsahuje důležité historické údaje o památkách a prostřednictvím galerií nabízí i prohlídku jejich interiérů. „Turisté si tak budou moci i mimo otevírací dobu prohlédnout zajímavé architektonické detaily uvnitř budov, ale také dochovaná dobová vybavení či předměty. U některých památek jsou zachyceny prostory, které běžným návštěvníkům zůstávají uzavřeny," nalákal k prohlídkám Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Nové označení památek v městské památkové zóně

Aby měli uživatelé dokonalý informační komfort, dozvědí se prostřednictvím průvodce také o zdejších restauračních nebo ubytovacích zařízeních, sportovištích, přírodních památkách a podobně. Mobilní průvodce je ke stažení zdarma v klasických obchodech s aplikacemi, například prostřednictvím Google Play.

Další turistickou novinku ocení návštěvníci rozhledny na Královci. Vyhlídka byla opatřena panely s ručně kreslenými panoramaty výhledů do okolních pohoří, a to včetně označení významných vrcholů a jejich nadmořské výšky. Kresby připravil architekt Petr Šimeček, klobucký rodák.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA