Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobouky podpoří zlepšování vzhledu domů v památkové zóně

date_range 13.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Majitelé nemovitostí ve valašskokloboucké památkové zóně mají v letošním roce opět možnost čerpat příspěvek na jejich rekonstrukci, obnovu, opravu i novostavbu. Město snahy o udržování a zlepšování prostředí v památkové zóně podpoří dotací ve výši 30 % celkových nákladů projektu, nejvýše však 10 tisíc korun. Žádosti je třeba podat do konce května.

 

„Dotace je určena na částečnou úhradu nákladů na regenerace, rekonstrukce a obnovy domů a k nim přilehlých dlážděných vjezdů nebo plotů. Takové náklady jsou vzhledem k situování nemovitosti v památkové zóně zvýšené, protože ze strany památkového úřadu jsou stavebníkům kladeny požadavky například na volbu materiálů, barevnosti i možného provedení. Loni příspěvku využilo osm žadatelů,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

 

Mezi stavební práce, které je možné do dotační podpory zahrnout, patří zlepšení a úpravy vzhledu fasád a jejich prvků, střech, klempířských prvků, výplní okenních a dveřních otvorů, vrat, dláždění zpevněných ploch a plotů spojených s předmětnou nemovitostí.

 

„O dotaci může požádat fyzická i právnická osoba. Příspěvek může žádat také vlastník novostavby, která se nachází v městské památkové zóně,“ informovala Anna Sáblíková, referentka odboru životního prostředí, oddělení školství a památkové péče. Formulář žádosti i podrobnosti o přílohách najdou zájemci ke stažení ZDE.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi