Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobouky se na chvíli vrátily v čase

date_range 29.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách byla při páteční secesní slavnosti odhalena lavička věnovaná slavnému rodáku a jednomu z nejvýznamnějších středoevropských architektů první poloviny 20. století Hubertu Gessnerovi. Jeho práce, které nalezneme v Kloboukách, patří k vůbec prvním secesním stavbám u nás. Při posezení na lavičce si mohou odpočívající dopřát pohled hned na tři z jeho realizací, dům Jana Horného, dům U Slunce a dům občanské záložny.

„Secesní odpoledne na nádvoří domu Jana Horného pozvalo návštěvníky do autentického prostředí rámovaného nejen architekturou Gessnerova domu, ale také hudební kulisou a dobovými kostýmy. Po odhalení lavičky se lidé mohli do jeho staveb také podívat a pokochat se propracovanými detaily na fasádách i v interiérech," uvedla starostka Eliška Olšáková.

Při secesní slavnosti byla odhalena lavička věnovaná Hubertu Gessnerovi
foto: Brigita Olivová               fotogalerie

Na dvoře domu U Slunce i na zahradě Bratmannovy vily čekala účastníky zastavení s programem. Při kostýmované prohlídce se díky Bráně času přímo od samotného Huberta Gessnera dozvěděli o okolnostech vzniku staveb, o osobnostech jejich majitelů a třeba také o významu výzdoby uličních fasád domů. Závěr putování patřil zahradnímu koncertu žáků základní umělecké školy.

„Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě i průběhu této akce, jež byla vyvrcholením Klobuckého kulturního léta. Věřím, že si kromě dobově laděných snímků z historického fotoateliéru uchováme také hezké vzpomínky," dodala starostka.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA