Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobouky zavádějí nová pravidla v parkování

date_range 02.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Parkovací plochy v centru města budou od 1. října 2016 podléhat novému režimu. Řidiči, kteří využívají parkoviště na Masarykově náměstí pro dlouhodobé stání svých vozidel, budou mít nově možnost přednostně parkovat v ulici Soukenická, která bude vyhrazena právě pro majitele parkovacích karet. Snahou je uvolnit náměstí pro krátkodobé parkování aut, která mnohdy obtížně nacházejí volná místa. Ceník do 1 hodiny stání se nemění, řidiči zaplatí za hodinu 10 korun. Druhá a každá další započatá hodina bude zpoplatněna 15 korunami. Novinkou je sazba 50 korun za celodenní stání.

„Po devíti letech beze změny jsme přistoupili k úpravám, avšak základní sazba za parkovné se rozhodně nemění, zůstává na hodnotě 5 korun za půlhodinu a 10 korun za hodinu. Změny doznala sazba za dlouhodobé stání vozidel, a to až po první hodině parkování. Zvýšená cena 15 korun se tedy občana dotkne až v momentě, kdy mu na vyřizování základních věcí jedna hodina nestačí," vysvětlila starostka města Eliška Olšáková. „Tímto opatřením se snažíme zachovat podmínky pro operativní parkování při vyřizování na úřadech, v obchodech či jinde, a přitom regulovat blokování parkovacích míst dlouhodobým stáním," poznamenala s tím, že ke změně město přikročilo na základě četných připomínek občanů, obchodníků a také návštěvníků města.

Parkování na Masarykově náměstí                     foto: MěÚ Valašské Klobouky

Největší úprava se týká režimu parkovacích karet. Pokud řidič zvolí pořízení parkovací karty pro své vozidlo v zóně I, tedy na Masarykově náměstí a v ulicích Smetanova a 2. května, uhradí za rok částku 2000 korun. Sazba 1500 korun bude určena pro parkování ve vyhrazené lokalitě zóny II, čili v ulici Soukenická, a to v celé délce ulice od jídelny gymnázia a sportovní haly až po křižovatku na Brumovskou, a na parkovištích pod kulturním domem a v jeho zadní části.

Lokalita v Soukenické a jejím okolí bude určena výhradně pro stání vozidel s parkovacími kartami. Krátkodobé parkování hrazené přes parkovací automaty zde nebude umožněno. Obyvatelé bydlící na adresách v dotčených místních komunikacích a na Masarykově náměstí, s výjimkou úřední adresy na č. p. 189, mají nárok na vydání jedné parkovací karty pro jedno vozidlo v domácnosti zdarma.

Pro bližší informace o novém režimu parkování a také pro vyřízení parkovacích karet se mohou řidiči obracet na vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství Vladimíra Tomaštíka, tel. 577 311 140, e-mail tomastik@mu-vk.cz.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA