Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobučánek postoupil do celostátního kola

date_range 26.Dub, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 25.dubna proběhla v krásném prostředí rožnovského skanzenu regionální soutěžní přehlídka dětských souborů.

Pravidelná postupová přehlídka dětských folklorních souborů (krajské kolo) je soutěžní přehlídkou souborů, které zpracovávají folklór z Regionu Valašska. Tato přehlídka se koná v dvouletých cyklech a organizuje ji Valašské folklorní sdružení.

foto Ing. Petr Dobrovolný     další foto

„Na Valašsku je o přehlídky velký zájem. Proto nejdříve probíhají oblastní kola, ze kterých se rekrutují soubory do krajské přehlídky. Z té poté vybrané 2 soubory postoupí do kola celostátního. Soubory hodnotí a jejich postup doporučuje pětičlenná odborná porota," uvedla Mgr. Jana Šamánková, předsedkyně občanského sdružení Valašské folklorní sdružení.

Ve třech oblastních kolech se zúčastnilo 36 souborů a více než 1100 dětí. Do krajského kola postoupilo 12 souborů – 347 dětí. Na postup do celostátního kola doporučila odborná porota soubor Klobučánek s pásmem "Tragač" a soubor Vizovjánek I. s pásmem "Maliny", náhradníkem pak je soubor Malý Troják s pásmem "O filipojakubské noci".

Zvláštní ocenění poroty obdržel Oldřich Štroblík za vynikající práci s malými ogary.

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA