Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobucké fašanky můžete vidět v televizi

date_range 24.Bře, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V sobotu 5.března soubor Klobučan, zástupci ČSOP Kosenka a další příznivci přijali pozvání dětského souboru Děcka ze Skoronic u Kyjova. Na Slovácko odjeli již podruhé, aby pomohli obnovit tradici fašank, které jsou zde nazývány Ostatky. Vedoucí souboru paní Holcmanová si k této příležitosti pozvala i televizní štáb, který obnovenou tradici zaznamenal.

Páteční podvečer jsme strávili s pořadateli a televizním štábem při povídání, ochutnávání dobrého vínka, zpěvu a tanci ve sklípku ve Skoronicích. Po krátké noci následovalo za všeobecného veselí oblékání krojů a masek. Smíchu bylo dost a dost! Každý den nevidíte zdravotní sestřičku nebo Červenou Karkulku v mužském vydání! K tradičním maskám medvěda, policajta, vojáka, turka na koni, cigánky, ženicha a nevěsty se přidali vodník, červená karkulka, myslivec, vlk, liška, babka s dědkem a dokonce slepice!

 

foto NS Klobučan   více fotek

 
Celý fašankový průvod vedla naše muzika. U každého domu se zazpívalo a zatančilo, aby byli obyvatelé celý rok zdraví a v domě byla jen samá radost! Obyvatelé nás štědře odměnili. Přichystali koblížky, boží milosti, chlebíčky, klobásky, uzené, tlačenku i jitrničky. Nechybělo skvělé vínko a slivovička. Zbytečně se nezpívá: „Dobré byly fašankové šišky, zedli zme ich pú deváté misky!" nebo „Komára zabili, slaniny majú." a také „My všecko bereme aj staré hrušky!".

Tak s fašankama zase příští rok!

Záznam pořadu Ostatky ve Skoronicích je ve vysílání ČT 2 v pořadu Folklorika ve dnech:

  • neděle 27.3. ve 12.10 hod
  • pondělí 28.3. v 6.25 hod

Hana Tarabusová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA