Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobucké hospodářské trhy mohou začít, ale s hygienickými pravidly

date_range 21.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Klobucký hospodářský trh, foto: archiv mšsta Valašské Klobouky

Epidemie koronaviru odsunula plánovaný start Klobuckých hospodářských trhů ze začátku dubna na konec měsíce. Konání farmářských trhů dostalo při první fázi uvolňování mimořádných opatření zelenou, a tak může ve Valašských Kloboukách proběhnout první jarní trh už v pátek 24. dubna. Jubilejní desátá sezóna bude bezesporu netradiční, protože se do ní otisknou nová pravidla pro regionální prodejce, zahradníky, farmáře i návštěvníky. Bude zapotřebí zachovávat rozestupy mezi stánky, neshromažďovat se ve skupinách osob a dodržovat nezbytné zásady hygieny. Trhy budou probíhat před Starou radnicí na Masarykově náměstí od 9 do 16 hodin.

 

„Klobucké hospodářské trhy jsou tradiční příležitostí k nákupu kvalitních regionálních potravin, čerstvé zeleniny, ovoce a dalšího farmářského a řemeslného zboží. Lidé už se určitě těší na jarní sezónní nabídku přísad, sazenic balkonových květin, bylinek, keřů nebo ovocných stromků. Při návštěvě trhu a nákupu by však měli být ohleduplní, neshromažďovat se ve skupinách, dodržovat bezpečný odstup od ostatních účastníků a využívat dezinfekci, která bude na stáncích volně dostupná. Na místě je také zakázána konzumace potravin,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček. „Děkujeme všem za respektování těchto zásad a věříme, že i přes omezení bude letošní tržní sezóna úspěšná,“ dodal.

 

Následující hospodářské trhy letošní sezóny jsou naplánovány na tyto termíny:

 

15. a 29. května

12. a 26. června

10. a 24. července

7. a 21. srpna

4. a 18. září

2. a 16. října

 

Při organizování trhů se bude dbát na následující pravidla:

 

·         Prodejní stánky a stolky budou rozmístěny ve vzdálenosti nejméně 2 metry.

·         U každého prodejního místa budou umístěny dezinfekční prostředky.

·         Návštěvníci i prodejci musí používat povinnou ochranu horních cest dýchacích.

·         Prodejci musí při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků používat rukavice.

·         Zákazníci se nesmí zdržovat ve vzdálenostech menších než 2 metry.

·         Zboží lze prodávat pouze bez možnosti ochutnávky nebo konzumace potravin a pokrmů.

 

Farmáři, sadaři, pěstitelé, včelaři a další regionální producenti, kteří by na trzích rádi nabídli své výrobky, mohou kontaktovat organizátora Josefa Zvoníčka na telefonu 605 206 614.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA