Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobucké trhy v pátek zahájí druhou sezónu

date_range 30.Dub, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Pekařské, včelařské i mléčné výrobky, čerstvé ovoce a zelenina, produkty domácího zemědělství, pochutiny z masa a mnohé další opět nabídnou regionální výrobci na pultech stánků Klobuckých hospodářských trhů. Ty odstartují v pátek 4. května a poté se budou odehrávat každých 14 dní vždy od 13 do 17 hodin v centru Masarykova náměstí ve Valašských Kloboukách. Druhý ročník trhů opět doprovodí Kohútova letní hospodářská škola, která připraví vedle tematicky laděných prodejů i přednášku o ovocnářství.

„Klobucké hospodářské trhy mají za cíl jak podporu místního zemědělství a chovatelství, tak i obnovu tradice přímého prodeje hospodářských produktů. V minulém roce si trhy našly své pravidelné návštěvníky, a tak si lidé určitě i letos rádi zajdou nakoupit kvalitní a čerstvé výrobky přímo od pěstitelů a farmářů," pověděl místostarosta Martin Janík. Jak poznamenal, regionální produkty se u spotřebitelů těší velké oblibě a narozdíl od často nekvalitního a prošlého zboží ve velkých obchodních řetězcích jim mohou lidé opravdu důvěřovat.

Klobucké hospodářské trhy

Trhů je letos naplánováno celkem třináct, tedy o dva více než při prvním ročníku. Chystá se i několik tematicky zaměřených prodejů, například trh mléčných produktů, trh včelařský, pekařský, chovatelský či jablečný. „Na termíny konání jednotlivých trhů bude návštěvníky nově upozorňovat dřevěný řezbovaný poutač, který pro Klobucké hospodářské trhy vyrobil řezbář Martin Cigánek z Poteče," pověděl pořadatel Petr Odehnal. Vybrané trhy bude doplňovat program v rámci Kohútovy letní hospodářské školy. Připravena je například přednáška o letním řezu ovocných dřevin.

Kalendář Klobuckých hospodářských trhů:

 • 4. května
 • 18. května – Mléčný trh
 • 1. června – program Vojtěch Molek a jeho „Veselý dvorek"
 • 15. června – Včelařský trh
 • 29. června
 • 13. července
 • 27. července – Pekařský trh
 • 10. srpna – přednáška Ladislava Tomčaly – Letní řez ovocných dřevin
 • 24. srpna
 • 7. září
 • 21. září – Chovatelský trh
 • 5. října – Jablečný trh
 • 19. října

Klobucké hospodářské trhy usilují také o vytvoření příjemné atmosféry a prostředí samotného prodejního odpoledne, a tak byly loni díky dotaci z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR zakoupeny pro prodejce stejné stylové stánky, stoly a slunečníky. Navíc se podařilo dodláždit dvůr mezi budovou městského muzea a dnešním sídlem městského úřadu, takže zde vznikla pevná plocha pro stánky při denních trzích, na nichž mohou prodejci nabízet své produkty po celý týden. Na nádvoří bylo rovněž instalováno pítko, takže se tu mohou návštěvníci trhů osvěžit a nebo si omýt zakoupenou zeleninu a ovoce.

Trhy se chtějí i nadále rozšiřovat a obohacovat nabídku kvalitních produktů. Prodejci a drobní pěstitelé a farmáři, kteří by zde chtěli nabídnout své výrobky, mohou kontaktovat pořadatelku Radku Brtišovou na telefonu 733 131 655

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA