Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobucké učiliště zorganizovalo exkurzi

date_range 31.Led, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dne 20. 1. 2016 navštívili studenti 1., 2. a 3. ročníku oborů Ošetřovatel a Pečovatelské služby na SOU Valašské klobouky instituci "HVĚZDA z.ú.", nacházející se ve Zlíně – Malenovicích. Jedná se o neziskovou organizaci, kterou tvoří tři střediska – Dům služeb seniorům, Centrum denních aktivit, Domov seniorů a Nestátní zdravotnické zařízení Hospic Hvězda.

  Na exkurzi se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací          foto: archiv SOU Valašské Klobouky

Učni se seznámili se třetím střediskem, kterým provázela paní ředitelka Bc. Miroslava Kalivodová. Exkurze spočívala v prohlídce celého objektu tohoto střediska. Žáci poznali klienty, kteří využívají služby zařízení. Měli také možnost seznámit se s pracovním zázemím i se zázemím sloužícím klientům, jež tvořily společenské, stravovací a ubytovací prostory.

Paní ředitelka poskytla žákům dostatečné množství informací o provozu a smyslu tohoto zařízení. V závěru proběhla krátká diskuse. Žáci se zajímali o proces umísťování klientů, o jejich aktivity, kulturní vyžití, dále se zajímali o personální zajištění a také spokojenost klientů.
Celá exkurze byla pro žáky i pedagogy přínosem. Umožnila jim poznat obětavost a pracovitost celého personálu a pro ně doposud neznámé zařízení. Toto bylo a je pro ně velkou motivací pro jejich budoucí povolání, ke kterému se výběrem učebního oboru připravují.

Mgr. Martina Veverková, Bc. Eva Machů

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA