Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klobucký hospodářský trh v pátek naposled

date_range 24.Říj, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Poslední letošní trh proběhne v pátek 25. října od 13 hodin. Na tržnici u muzea se po čtrnácti dnech opět setkají prodejci a výrobci tradičních frgálů, sýrů, uzenin, perníků, medoviny, koření, dekorací a ostatního zboží, které si návštěvníci oblíbili.

„Letos se trhy konaly už potřetí a počítáme s nimi i v roce příštím," řekl místostarosta Martin Janík. „Náklady pokrývají poplatky od prodejců. Trhy přinášejí příležitost regionálním výrobcům, zákazníkům pak možnost zakoupit zboží, o kterém ví, kde a jak vzniklo. Klobucké hospodářské trhy jsou pořádány s cílem podpořit místní zemědělství a chovatelství a současně oživit tradici přímého prodeje českých hospodářských produktů a zdravých potravin," doplnil místostarosta.

 Klobucké hospodářské trhy (foto archiv redakce)

Třetí ročník zaznamenal mírný pokles zájmu prodejců, ale i tak jich do Valašských Klobouk přijelo celkově okolo třiceti – průměrně dvacet prodejců na trh. Každou akci, dle odhadu organizátorů, navštívilo přibližně 300 lidí.

„Letos jsme připravili 13 trhů, a pro pobavení i poučení doprovodný program. V rámci něho proběhla přednáška o jarním řezu dřevin a domácí zahradě. Děti nadšeně přivítaly Vojtu Molka s jeho Veselým dvorkem – stádem oveček a ovčáckými psy a velký úspěch sklidila i malá chovatelská výstava. Některé trhy byly tématicky zaměřené: mléčný – ukázka výroby sýrových korbáčků, včelařský – přehled pomůcek ke stáčení medu, jablečný – výroba a ochutnávka moštu, pekařský," zrekapitulovala hlavní organizátorka Radka Brtišová.

„Jezdíme sem rádi a když je to někdy s prodejem slabší, bereme to sportovně, někdy je před výplatou, někdy to ovlivní počasí," pověděl jeden z pravidelných prodejců.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA