Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Klub důchodců Nevšová ovládl turnaj v pétanqu

date_range 27.Kvě, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Tradiční turnaj v Luhačovicích, Foto: Jiří Balát

Oblíbená sportovně společenská akce pro členy seniorských klubů z celého Zlínského kraje – Senior Cup 2019 – proběhla v Luhačovicích, kde se turnaje v pétanque aktivní či pasivní formou zúčastnilo 200 seniorů.

 

Všechny přítomné přivítali zástupci Zlínského kraje, Lázní Luhačovice, Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati a města Luhačovic.

 

„Cením si zájmu seniorů o toto tradiční sportovní klání a také toho, že v tak velkém počtu přijeli navzdory nejisté předpovědi počasí. Zapojit se do této soutěže vyžaduje kus odvahy a sportovního ducha, ale ve hře nejde jen o fyzickou kondici, ale také o taktiku a týmovou spolupráci, a to vše má významně aktivizační efekt jak pro samotné soutěžící, tak i pro ty, kdo fandí,“ řekla Michaela Blahová, radní Zlínského kraje zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

 

Senior Cup nabídl účastníkům bohatý doprovodný program: od rána až do odpoledne všem hrála k dobré náladě kapela Náš Pozdní sběr. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně – Muzeum luhačovického Zálesí zase připravilo pro zájemce besedu o historii a architektuře Luhačovic, milovníci přírody mohli absolvovat procházku mezi stromy lázeňského parku s výkladem o léčivých účincích dřevin. Také se sportovním, tanečním i hudebním programem vystoupily děti z Domu dětí a mládeže Luhačovice i mažoretky z Vlčnova. V salonku Společenského domu byly ke zkrášlovacím procedurám seniorkám a seniorům k dispozici kadeřnice a kosmetičky ze Střední školy oděvní a služeb a o „klienty“ neměl nouzi ani zdravotní koutek s měřením tlaku. Ale také se hrály hry včetně sudoku, křížovek, osmisměrek a kvízů.

 

Nejúspěšnějším družstvem v samotném pétanque turnaji se stal Klub důchodců Nevšová, druhý byl Klub důchodců Ton, a.s. z Bystřice pod Hostýnem a třetí místo vybojoval Senior klub Divnice.

 

Nejstarší účastnici bylo 85 let a nejstarší mužský účastník byl o rok mladší.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA