Kochaveckou osmnáctku ovládl Tomáš Frýdl

date_range 07.Úno, 2018 featured_play_list Aktuality

Rokytnice nad Vláří – Tomáš Frýdl ze Vsetína zvítězil v závodu v klasickém lyžování Kochavecká 18, když dosáhl v podniku dlouhém osmnáct kilometrů, času 1:38:06. Stříbrnou příčku na trati se startem i cílem ve Ski areálu Kochavec a na okruhu mezi Rokytnicí nad Vláří, Štítnou nad Vláří a Šanovem, obsadil se ztrátou dvou minut a čtyřiačtyřiceti sekund reprezentant Francovy Lhoty Jan Švehlík, třetí místo vybojoval časem 1:41:04 další vsetínský lyžař Robert Kocián. Václav Hošek ze Svatého Štěpána skončil čtvrtý (1:50:19) a Jiří Mišák (Bylnice, 1:55:03) pátý.

,,Na trati byly náročné podmínky. Sníh byl zpočátku přemrzlý, později začal vlhnout. Zejména ve sjezdech jsme si museli všichni dávat pozor," upozornil Tomáš Frýdl.

Závod v klasickém lyžování Kochavecká osmnáctka        foto: obec Rokytnice           fotogalerie

Ten se od startu držel ve vedoucí tříčlenné skupině. ,,Na čele jsem byl dlouho společně se Švehlíkem a Kociánem. Na první místo jsem se posunul někdy kolem devátého kilometru. Potom se hodně oteplilo a pohyb ve stopě se výrazně zpomalil. Zlatou pozici jsem však uhájil. Trochu zklamaný je ale Robert Kocián, který přehlédl jednu odbočku a na chvíli zajel mimo trať. Navíc ve finiši prohrál souboj o stříbrnou pozici se Švehlíkem," popsal rozhodující momenty Frýdl.

Závod žen jednoznačně ovládla díky času 1:57:18 Šárka Valčíková ze Slavičína, před Petrou Holznerovou (Valašské Klobouky, 2:08:20), bronz brala slavičínská Eva Marečková (2:17:40). Marie Saňáková ze Šanova doběhla do cíle čtvrtá (2:35:32) a Kateřina Kadlecová (Bojkovice, 2:46:59) pátá.