Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kola se vrátila majitelům

date_range 29.Čvn, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Policisté v pondělí odpoledne řešili krádež kola ve Vsetíně Rokytnici. Zjistili pachatele a dále zjistili, že tito muži mají na svědomí i krádež jízdních kol z minulé středy. V úterý odpoledne si muži převzali sdělení podezření z trestného činu krádež.

Třiačtyřicetiletý muž ze Vsetína oznámil v pondělí odpoledne, že mu zmizelo během dvou minut jeho kolo. To si odložil u obchodu v místní části Vsetína Rokytnice a při návratu kolo již nenašel. Hodnotu kola odhadl na tři tisíce korun. „Dále policistům uvedl, že si všiml opodál stojících dvou mužů a tito při jeho příchodu z obchodu již na místě nebyli," uvedl tiskový mluvčí policie Vladislav Malcharczik.

Policisté našli dva muže opodál i s dvěma jízdními koly. Kola sice neodpovídala popisu ztraceného kola, ale jejich podoba byla nápadně shodná s popisem jízdních kol, která byla odcizena minulou středu v obci Lhota u Vsetína. „Muži skončili v rukou policistů a měli co vysvětlovat. Mezitím se odcizené kolo našlo u místa krádeže ve křoví," řekl mluvčí.

Policisté zjistili, že se jednadvacetiletý muž z Hornolidečska a osmnáctiletý ze Vsetínska minulou středu dopoledne potulovali obcí Lhota u Vsetína. Všimli si odstavených kol u místní školy a tak se šli na ně podívat. Kola nebyla zajištěná a tak je použili na přesun do Vsetína. „Způsobili tak majiteli a majitelce kola škodu za osmnáct tisíc korun. Další kolo potom měli v úmyslu ukrátst z jediného důvodu – jedno kolo měli píchlé a tak si chtěli opatřit druhé," informoval tiskový mluvčí.

Odcizená kola muži vydali policistům a ti je předali pravým majitelům. „Oběma mužům v úterý odpoledne předal policista sdělení podezření z trestného činu krádež. Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až dva roky vězení," dodal Malcharczik.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA