Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Komentované prohlídky běžně nepřístupných klobuckých památek

date_range 27.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Kaple sv. Cyrila a Metoděje

Sezóna letních dovolených, výletů, výšlapů a procházek je právě na svém startu. Už víte, kam se o prázdninách vydáte? Komentované prohlídky letos v premiéře návštěvníky povedou do historických objektů, které nejsou veřejnosti běžně otevřené. Tak se nechejte pozvat a vejděte s průvodcem do klobuckých dřevěnic, do kaple svatých Cyrila a Metoděje nebo do domu Josefa Bratmanna.

 

„Komentované prohlídky mohou turisté a další návštěvníci zažít hned v několika termínech v červenci a srpnu, stačí si vybrat a poznačit do kalendářů. Mohou vstoupit do cyrilometodějské kaple a dozvědět se o historii stavby i příběhu Bohumíra Lindauera, slavného malíře Maorů, který se podílel na výzdobě. Nebo mohou poznat dvě z dochovaných valašských chalup, podívat se do interiérů a v nich zastihnout některého z místních řemeslníků,“ přiblížil Petr Odehnal, historik městského muzea. „Milovníkům architektury doporučujeme přijmout pozvání do domu Josefa Bratmanna, který je vůbec první secesní stavbou na českém území, navíc vystavěnou podle návrhu zdejšího rodáka, architekta Huberta Gessnera,“ dodal.

Dům Josefa Bratmanna, první secesní stavba na českém území

V závěru prázdnin, v sobotu 27. srpna, vyvrcholí seriál komentovaných prohlídek dalším ročníkem akce Živé dřevěnice. Při ní se v chalupách znovu usídlí atmosféra jako z dob našich předků, budou k vidění ukázky řemesel a tradic, k ochutnání pokrmy valašské gastronomie a k pobavení zahrají a zazpívají muzikanti.

 

Kompletní program a termíny prohlídek:

Pro zvětšení klikni na obrázek

Živé dřevěnice opět otevřou o poslední prázdninové sobotě

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA