Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Konec školního roku byl pro školku v Horní Lidči výjimečný

date_range 07.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up MŠ Horní Lideč se připojila do projektu Ekoškola

Témata zabývající se ochranou životního prostření jsou v současné době diskutovaná z mnoha stran. Jedním z programů, který se zabývá environmentálním vzděláváním dětí je Ekoškola. Program vznikl původně v Kodani. Dnes je tento projekt rozšířen do více než šedesáti zemí a řadí se mezi nejrozšířenější vzdělávací programy světa. Jednoduchá, ale vysoce funkční metodika 7 kroků pomáhá žákům, učitelům i rodičům, aby se stali nositeli pozitivních změn ve svých školách, školkách a obcích.

 

Do tohoto projektu se rozhodlo vedení MŠ Horní Lideč v čele s ředitelkou Dagmar Dubnickou zapojit již v loňském roce. Přestože se nejedná o krátkodobý projekt, měli odhodlání v činnosti zabývající se ochranou životního prostředí vytrvat.

 

„V naší Mateřské škole Horní Lideč to s ochranou přírody a životního prostředí myslíme opravdu vážně. Ochrana přírody děti i nás baví. Stali jsme se členy Klubu Líska Vsetín, který připravuje výukové programy týkající se environmentálního vzdělávání. V návaznosti na to, jsme se ve školním roce 2018/2019 přihlásili do mezinárodního programu EKOŠKOLA. Zpočátku to bylo pro pedagogy i děti celkem náročné, ale vytrvali jsme a krůček po krůčku došli k cíli. Cílem bylo nejenom získat mezinárodní titul EKOŠKOLA a zelenou vlajku, ale především ukázat dětem ten správný směr k ochraně přírody a životního prostředí,“ vysvětluje ředitelka Dagmar Dubnická.

MŠ Horní Lideč se připojila do projektu Ekoškola

Celý rok se scházel ve školce eko-tým složený z dětí, rodičů a zaměstnanců školky. Při pravidelných schůzkách se snažili společnými nápady, náměty a připomínkami zlepšit a zpříjemnit prostředí, ve kterém děti tráví čas. Po více než roce, v pátek 12. června, proběhl v prostorách školky audit. Komise auditorek hodnotila výsledky jejich práce dle stanovených kritérií. Součástí auditu bylo také prověřování celkového chodu školky v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. Vyhodnocení auditu a závěrečná zpráva dopadla nad očekávání velmi dobře.

 

„Mezinárodní titul EKOŠKOLA jsme získali. Slavnostní předávání se kvůli současné situaci (Covid-19) uskuteční až v únoru 2021 v budově Senátu v Praze. Víme, že získáním titulu pro nás práce nekončí. Dál se budeme tomuto tématu věnovat, dál chceme jít touto cestou a s dětmi pokračovat směrem k ochraně životního prostředí a našeho okolí,“ uzavírá ředitelka školky.

 

 

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi