Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kontejnery na bioodpad nově i na sídlištích

date_range 26.Bře, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Sezóna jarních prací na zahradách je na svém startu, a tak se na valašskokloboucká stanoviště kontejnerů na třídění odpadu od dubna znovu navrátí hnědé nádoby na bioodpad. Více než tři desítky kontejnerů posílí nejen tradiční stání v zástavbách rodinných domů, ale objeví se nově i na sídlištích. Jejich svoz bude probíhat v pravidelném týdenním intervalu.

„Kdo nemá možnost domácího kompostování a rád by odevzdával biologicky rozložitelný odpad už nyní, může jej ve všedních dnech dovézt do komunitní kompostárny. K dispozici je také sběrný dvůr, který je navíc otevřen i v sobotu," ujistila Leona Vlčková, referentka odboru životního prostředí.

 Od dubna budou ve městě kontejnery na bioodpad                      Foto: MěÚ Valašské Klobouky

Kontejnery na bioodpad se mimo jiné znovu objeví na sídlištích v ulici Palackého a na Sychrově. Nově budou sloužit také na ulici Luční u domů č. p. 912 a 915, na ulici Cyrilometodějská u domu č. p. 887 a na Koželužské u domů č. p. 687 – 693.

Do kontejnerů na bioodpad je možné vhazovat zbytky ovoce, zeleniny a rostlin, kávové a čajové zbytky, posekanou trávu, listí, seno, kousky větví ze stromů a keřů, kůru, piliny a podobně. Rozhodně sem nepatří zbytky jídel, masa a kostí, oleje a tuky, popel, papír, plast, sklo, textil, nebezpečný odpad, zvířecí exkrementy, kamení nebo smetky z chodníků a silnic.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA