Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kontroly se zaměří na řidiče motocyklů

date_range 29.Dub, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Na celém území Zlínského kraje se během následujících státních svátků uskuteční dvě dopravně bezpečnostní akce.

Nejen 1., ale i 8. května budou desítky policistů napříč krajem kontrolovat, jak účastníci silničního provozu a motocyklisté obzvlášť dodržují své zákonné povinnosti. Právě dlouhodobě nepříznivý vývoj v nehodovosti řidičů motocyklů je jedním z důvodů, proč jsou nastávající dopravně bezpečnostní akce zaměřeny na tuto skupinu řidičů. To však v žádném případě neznamená, že by se kontroly netýkaly i řidičů jiných motorových vozidel, cyklistů či chodců.

Foto

ilustrační foto redakce

Policejní hlídky budou kontrolovat mimo jiné dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů či jiných návykových látek před jízdou nebo během ní, dodržování předepsané rychlosti, technický stav vozidel a způsob jízdy.

„Od začátku letošního roku se na území Zlínského kraje stalo 13 dopravních nehod s účastí motocyklisty. Pouze ve dvou případech se nehoda obešla bez zranění, jedna řidička motocyklu dokonce zemřela," vysvětluje důvody dopravně bezpečnostních akcí nprap. Petr Jaroš.

„V roce 2014 se ve Zlínském kraji stalo 145 nehod s účastí motocyklisty, z nichž 84 jich zavinili sami řidiči motocyklu. Sedm motorkářů zemřelo a 32 utrpělo těžká zranění," upřesnil Petr Jaroš.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA