Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

KRÁTCE: Pohyb mezi Českem a Slovenskem bez omezení

date_range 03.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

 

Krátce:

 

(aktualizovat)

4. 6.

 

Česko: Od čtvrtka se ruší také kontroly na hranicích s Rakouskem. Češi nebudou při cestě do Rakouska muset předkládat negativní test na koronavirus, nepočítá se ani s povinnou karanténou.

 

3. 6.

 

Česko: Od půlnoci bude možný zcela volný pohyb mezi Českem a Slovenskem, jako to bylo před pandemií koronaviru. Na úvod své návštěvy v Česku to oznámil slovenský premiér Igor Matovič spolu s Andrejem Babišem.

 

2. 6.

Česko: Ve středu 3. 6. 2020, ve 12:00 hodin proběhne, po dvouměsíční pauze, pravidelná zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci.  

 

29. 5.

 

Bojkovice, Valašské Klobouky: Od pondělí 1. června 2020 bude obnoven staniční servis, tedy provoz pokladen a čekárny, v železničních stanicích Valašské Klobouky (trať 283 Horní Lideč – Bylnice) a Bojkovice (trať 341 Bylnice – Staré Město). „Ve stanici Valašské Klobouky bude provoz pokladen a čekáren pro cestující zajištěn v pracovní dny v čase od 5:00 do 13:30 hodin a ve stanici Bojkovice v pracovní dny v čase od 5:45 do 14:15 hodin, tak aby byla pokryta největší frekvence cestujících v ranní a popolední špičce. Mimo tuto dobu bude prodej jízdních dokladů zajištěn ve vlacích,“ informoval náměstek hejtmana Pavel Botek

 

Valašské Klobouky: Od soboty 30. května bude lékařská pohotovostní služba na Valašskokloboucké poliklinice opět k dispozici.

 

26. 5.

 

Česko: Od 26. května 2020 se ruší otevírací doba obchodů s prodejní plochou více než 500 m2 pro seniory od 8:00 do 10:00 hodin. Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace a stavu i trendu počtu nemocných s onemocněním COVID-19 odpadly důvody pro nařízení této povinnosti.

 

25. 5.

 

Česko: Vláda schválila úlevu pro holiče, kadeřníky a pracovníky provozoven manikúry, pedikúry, masáží a kosmetických služeb. Nově nebudou muset nosit ochranný štít, při výkonu své práce jim tak postačí používat jen jednu ochranu dýchacích cest bránící šíření kapének.

 

Zlínský kraj: Nemocnice Zlínského kraje povolily od pondělí 25. května 2020 návštěvy pouze na dětských odděleních a v porodnicích. Na dalších odděleních všech čtyř zdravotnických zařízení nadále platí zákaz návštěv. Na společném postupu se dohodla vedení nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži po pečlivém zvážení všech rizik, jimž by při stále probíhající pandemii koronaviru byli vystaveni pacienti i zdravotnický personál.

 

Zoo Zlín: Zlínská zoo od 25. května plně obnovuje svůj standardní provoz. Zahrada zpřístupní všechny pavilony včetně Zátoky rejnoků a tropické haly, od 30. května bude možné zavítat i na prohlídku zámku Lešná.

 

21. 5.

 

Valašské Klobouky: Od pondělí 25. května budou mít čtenáři možnost navštěvovat městskou knihovnu v její běžné půjčovní době, a to jak na dospělém, tak i dětském oddělení.

 

Valašsko: Muzeum regionu Valašsko je zpět. Otevírá zámky Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí. Od úterý 26. května se znovu otevřou veřejnosti zámky Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí. Připraveny jsou zajímavé výstavy a expozice, ale i hygienická opatření na ochranu zdraví návštěvníků. Takže, nebojte se do muzea.

 

Valašské Klobouky: Od pondělí 25. května bude znovu jezdit Seniortaxi. Pasažéři i řidič budou muset mít po dobu jízdy nasazenou roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Ve vozidle také bude k dispozici dezinfekční prostředek, kterým si budou senioři při nástupu ošetřovat ruce. Cestovat může vždy jednotlivec, případně se svým doprovodem. Kontakt na dispečera pro objednání přepravy je 774 565 215.

 

Brumov-Bylnice: Ředitel Základní školy Brumov-Bylnice vydal informace pro rodiče a žáky 1. stupně + přípravné třídy, kteří jsou přihlášeni k výuce ve škole od pondělí 25. května. O tom, jak budou organizovány školní skupiny, co všechno si sebou musí žáci vzít, jakým způsobem bude zajištěn provoz školy, školní družiny i školní jídelny a s nimi spojená přísná hygienická opatření, se dočtete ZDE.

 

Valašské Klobouky: Za obyvateli ve valašskoklobouckém domě s pečovatelskou službou už mohou přicházet návštěvy, stále je ale zapotřebí dodržovat zvýšenou hygienu rukou, používat dezinfekci a nosit roušky.

 

20. 5.

 

Valašské Meziříčí: Festival Valašský špalíček bude. Přijatá opatření se ale postupně začínají rozvolňovat a po dlouhých jednáních a za daných opatření se festival v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí uskuteční v avizovaném termínu 25.–27. června 2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Valašské Klobouky: Od 25. května budou moci lidé znovu navštěvovat venkovní pergolu u fotbalového hřiště na ulici Nádražní a využívat ji za účelem soukromých akcí a oslav. K dispozici bude také technické a sociální zázemí. Ze strany provozovatele bude v areálu zajištěna dezinfekce, nájemci pak budou zodpovídat za dodržení maximálního počtu osob a jejich dvoumetrových rozestupů. 

 

15. 5.

 

Valašské Klobouky: Mateřská škola bude opět v provozu od 25. května. Dojde ke znovuobnovení provozu, tak aby se sladilo zajištění péče o děti předškolního věku s návratem žáků prvního stupně do školních lavic. Vzhledem k dosavadním omezením fungování je kloboucká mateřinka připravená zajistit provoz po celou dobu letních prázdnin.

 

Brumov-Bylnice: Od pondělí se otevře sportovní hala při ZŠ, tělocvična a v DDM i zrcadlový sál. Více ZDE.

 

14. 5.

 

Valašské Klobouky: Dům dětí a mládeže postupně obnovuje aktivity kroužků (13.5.2020). Před první návštěvou zájmového kroužku zákonný zástupce, resp. zletilý účastník, podepíše čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění, které předá u vstupu do zařízení. Více ZDE.

 

13. 5.

 

Zlínský kraj: Od 25. května začnou podle standardních jízdních řádů jezdit autobusy i vlaky všech dopravců, kteří mají se Zlínským krajem uzavřeny smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících na území našeho regionu, aby se do škol mohl vrátit větší počet dětí a rodiče, kteří jsou s nimi zatím na OČR, se mohli vrátit do práce. (informoval hejtman Jiří Čunek)

 

Valašské Klobouky: Valašskokloboucká farnost od 11. května rozšířila aktivity, kterých se mohou věřící zúčastňovat (13.5.2020)Pro bohoslužby nyní platí limit 100 zúčastněných osob. Důležté je dodržovat dvoumetrové rozestupy, povinně si dezinfikovat ruce a nosit roušku, kromě okamžiku přijetí svatého přijímání. Podrobnosti ZDE.

 

12. 5.

Vsetín: Mezinárodní týden turistiky na Valašsku(11. – 18. července), který měl letos oslavit jubilejní 30. ročník, je zrušen. Důvodem je řada omezení nařízených Vládou ČR v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Česko: Nošení roušek na veřejnosti by se mělo zmírnit po 25. květnu (12.5.2020). Při zachování příznivé epidemiologické situace bude od 25. května zrušeno povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest při pohybu a pobytu mimo bydliště. Nadále však bude platit povinné používání roušek ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště; v prostředcích veřejné dopravy a dalších.

 

Horní Lideč: Rada obce Horní Lideč rozhodla o znovuotevření MŠ Horní Lideč od 25. května 2020. 

 

Vsetín: Vsetínské školky otevřou 25. května. Po osmitýdenním přerušení provozu rozhodlo vedení radnice o znovuotevření městem zřizovaných mateřských škol. Ty znovuzahájí provoz v pondělí 25. května.

 

11. 5.

 

Brumov-Bylnice: Od pondělí 25.05.2020 je umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně (1.-5. ročník) + přípravné třídy ve škole. Distanční (dálková) výuka bude probíhat i nadále stejným způsobem. Základní škola Brumov-Bylnice bude zajišťovat vzdělávací aktivity pro přihlášené žáky 1. stupně a přípravné třídy. Vzdělávací aktivity budou organizovány pravidelně každý pracovní den.

 

8. 5.

 

Česko: Od 11. května bude opět možné navštívit obchodní centra, venkovní zahrádky v restauracích nebo vyrazit za kulturou. Povoleny budou také hromadné akce do 100 osob, některé služby nebo školní aktivity. To vše ale pouze za dodržení přísných hygienických pravidel. Více ZDE.

 

7. 5.

 

Valašské Klobouky: ZUŠ Valašské Klobouky oznamuje, že individuální výuka bude zahájena 11.května 2020, kolektivní výuka bude zahájena 25.května 2020.

 

Valašské Klobouky: Základní škola připravila podrobné informace o organizaci školních skupin na 1. stupni.Škola nyní od rodičů očekává zpětnou vazbu, zda od 25. května jejich děti nastoupí do školních skupin. Po uzavření konečných seznamů přihlášených žáků obdrží rodiče další informace. Více ZDE.

 

6. 5.

 

Újezd: Termíny postupného uvolňování mimořádných opatření na ZŠ a MŠ Újezd najdete ZDE.

 

5. 5.

 

Horní Lideč: Informace základní školy o návratu žáků 9. ročníků do školních lavic ZDE.

 

Valašské Klobouky: Informace základní školy o návratu žáků 9. ročníků do školních lavic ZDE.

 

Brumov-Bylnice: Informace základní školy o návratu žáků 9. ročníků do školních lavic ZDE a ZDE.

 

Francova Lhota: Informace základní školy o návratu žáků 9. ročníků do školních lavic ZDE.

 

Štítná nad Vláří: Informace základní školy o návratu žáků 9. ročníků do školních lavic ZDE.

 

Valašské Meziříčí: Odběrová místnost v Nemocnici Valašské Meziříčí umožňuje od dnešního dne nově testování na nový typ koronaviru také samoplátcům. Novou službu nabízí nemocnice prostřednictvím laboratoří AGELLAB. Samoplátci se musejí k odběrům v Nemocnici Valašské Meziříčí předem objednávat, a to prostřednictvím bezplatné linky 800 700 701.  Cena vyšetření je 2.900 korun.

 

4. 5.

 

Česko: Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 6. května 2020 zrušena z důvodu mimořádného stavu vyhlášeného vládou v souvislosti s koronavirem.

 

30. 4.

 

Vsetín: Letošní Majáles jsme, bohužel kvůli vládním opatřením v rámci koronavirové krize, byli nuceni odvolat. Dobrá zpráva ale je, že se nám na příští rok podařilo kompletně přesunout celou dramaturgii letošního ročníku, takže o slíbené umělce nepřijdete. Všem fanouškům tak vyřizujeme pozdravy od kapel Lake Malawi, 7krát3, The Atavists, Bulletproof Puppets. Buďte zdraví a uvidíme se za rok –  28. května 2021. (informoval Zdeněk Holoubek z pořádajícího Domu kultury Vsetín)

 

Valašské Klobouky: Otevírá posilovna v klobouckém domě dětí a mládeže. Od úterka 28. dubna bude posilovna v provozu podle specifických hygienických požadavků. Nebude možné použití sociálního zázemí ani šaten, cvičení pouze s rouškou, vlastním ručníkem a rukavicemi.

 

29. 4.

 

Brumov-Bylnice: Upozorňujeme, že od 1. května bude znovu zpoplatněno parkování na náměstí. 

 

Vsetín: Od pondělí 4. května budou opět řidiči hradit parkovné na městských parkovištích. Platby za parkování zrušil starosta Jiří Růžička kvůli koronavirové pandemii 16. března.

 

28. 4.

 

Luhačovice: Od 1. května se systém parkování vrátí do normálního režimu. Ve městě se parkovné hradí hlavně pomocí řady automatů.

 

Česko: Nouzový stav bude v České republice trvat do 17. května. Rozhodla o tom Poslanecká sněmovna. Pro prodloužení hlasovalo 54 ze 101 přítomných poslanců. Díky nouzovému stavu může vláda například vydávat opatření podle krizového zákona. Stejně tak jí tento stav umožňuje nákup a distribuci ochranných pomůcek mimo standardní pravidla zadávání veřejných zakázek.

 

27. 4.

 

Valašské Klobouky: Valašskokloboucké služby znovu otevřily skládku ve Smolině a uvolní opatření ve svém areálu. Provoz místa zpětného odběru a také prodej materiálu probíhá pouze přes okno ze zadní strany areálu.

 

Brumov-Bylnice: Znovu otevřou venkovní sportoviště, která jsou v majetku města, a to od čtvrtku 30. dubna. Od pondělí 4. května se také znovu otevřou dveře infocentra na Podzámčí a městské knihovny.

 

Luhačovice: V souvislosti s uvolňováním opatření se postupně otevírají také veřjná pítka. Například je v provozu pramen Nový Jubilejní, který spravují Lázně Luhačovice,a.s. Funguje také nové pítko Vincentky na kolonádě, Aloiska, Ottovka, pramen Dr. Šťastného a prameny Viola a Marie.

 

Farnost Valašské Klobouky: V současné době může být na mši v kostele pouze 15 lidí vč. kněze a asistence, proto bude mše sloužena pouze za účasti rodiny, která má daný úmysl. Nově je možné přicházet ke zpovědi. Více ZDE.

 

Česko: Co všechno je ode dneška povoleno najdete přehledně ZDE.

 

25. 4.

Charity Jam v Brumově-Bylnici 2020: S velkou lítostí chceme vám všem oznámit to, co nikdo z nás nečekal. Z důvodu současného stavu jsme nuceni zrušit letošní ročník Charity Jamu. Pevně věříme, že se nám podaří akci zorganizovat v roce 2021 a že nám zůstanete věrní. Sbírka je nadále otevřená a veškerá finanční podpora bude čerpána až v roce 2021. Charity Jam 2021 podpoří Michaelku, Barunku, Františka, Davida a Lenku. Přispívat můžete i nadále formou bankovního převodu na konto veřejné sbírky: 222852233/0600 (zřízené KÚ Zlínského kraje).

 

24. 4.

 

Valašské Klobouky: Od pondělí 27. dubna se bude moci otevřít valašskokloboucká městská knihovna i turistické informační centrum. Návštěvníci by měli vstupovat jednotlivě a používat připravenou dezinfekci. Otevírací doba knihovny i infocentra bude od pondělka do pátku od 8 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. 

 

Slavičín: Od pondělí 27. 4. je možné využívat posilovny, tělocvičny a fitcentra při dodržení omezení počtu osob a rozestupů mezi nimi minimálně 2 m, časté dezinfekce nářadí a pomůcek, nelze využívat šatny a sprchy. Kurty u Sokolovny jsou v provozu při dodržení podmínek sportování nanejvýš desetičlenné skupiny – kontakt – tel. 730 594 208.

 

Vsetín: Masarykova veřejná knihovna Vsetín obnoví svůj provoz v omezeném režimu a se zvýšenými hygienickými opatřeními. Zaměří se především na výpůjční služby a umožní lidem v plném rozsahu půjčovat a vracet knihy a další druhy dokumentů. Stejně s knihovnou otevře i Turistické informační centrum Vsetín. V pondělí 27. dubna otevře pouze centrální půjčovna, zbytek provozů na Dolním náměstí pak od úterka 28. dubna.

 

Luhačovice: Pro Luhačovice je velmi významnou změnou rozvolnění týkající se lázní, restaurací a hotelů. Od pondělí 27. dubna byl zrušen zákaz, který nedovoloval lázeňským zařízením přijímat nové pacienty na léčebné pobyty. Lázně tak mohou od tohoto termínu nové klienty přijímat, ovšem za dodržení přesně stanovených omezení provozu.

 

23.4.

 

Česko: Díky příznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu nemoci Covid-19 Vláda ČR schválila rychlejší scénář uvolňování mimořádných karanténních opatření. Více ZDE.

 

22.4.

 

Zlínský kraj: Nemocnice Zlínského kraje začaly postupně obnovovat plánovanou péči, návrat k běžnému provozu ale zřejmě bude trvat ještě několik měsíců. Stále také zůstávají v platnosti některá opatření související s probíhající pandemií koronaviru. Lidé přicházející do nemocničních areálů musí i nadále procházet kontrolou na třídících místech, před nástupem k plánovaným operacím budou testováni na onemocnění covid-19. Nemocnice zároveň žádají pacienty, aby byli i nadále disciplinovaní a s neakutními zdravotními problémy zamířili do ambulancí až po předchozím telefonickém objednání na konkrétní datum a čas. 

 

Mateřská škola Luhačovice: Od 25. května se Mateřská škola Luhačovice opět otevře pro děti, jejichž oba rodiče jsou zaměstnáni.

 

20.4.

 

Mateřské školy: V souladu s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID – 19, bude zápis k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 probíhat bez přítomnosti dítěte a zákonného zástupce.

 

16. 4.

 

Valašské Klobouky: Základní škola Valašské Klobouky oznamuje, že od 17. 4. 2020 budou ve venkovním sportovním areálu školy uvedeny do provozu zrekonstruované tenisové kurty s umělým povrchem. Stane se tak na základě výjimky z mimořádných opatření o provozu venkovních sportovišť, schválené Ministerstvem zdravotnictví ČR dne 6. 4. 2020.

 

Zlínský kraj: Maminky, které se chystají k porodu v některé z nemocnic Zlínského kraje, mají od dnešního dne znovu možnost sdílet tyto důležité chvíle se svým partnerem. Porodnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži tak reagují na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které přítomnost druhého rodiče u porodu povolilo. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru musí být ale zároveň dodrženy podmínky ochrany dalších rodiček, novorozenců a zdravotníků. Přítomnost otců u porodu zakázalo ministerstvo přibližně před měsícem.

 

15. 4.

 

Valašské Klobouky: V souvislosti s uvolněním opatření proti šíření nákazy koronaviru upravuje Městský úřad Valašské Klobouky režim úředních hodin pro veřejnost. Od pondělka 20. dubna budou úřední dny v pondělí a ve středu, a to v době od 8 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Pro vyřizování na úřadě už nebude nutné předchozí telefonické objednání, klienti ale musí nadále dodržovat hygienická opatření.

 

Luhačovice: Podnikatelé mohou zažádat o prominutí nájmu za období nouzového stavu, který trvá od 12. března. Žádost musí být ovšem relevantně zdůvodněna, například tím, že v důsledku vládních nařízení došlo k uzavření prodejny. Žádost lze doručit na podatelnu Městského úřadu Luhačovice, nám. 28. října 543, případně zaslat elektronicky na adresu: podatelna@luhacovice.eu. Žádost ve wordu stahujte na tomto odkazu.

 

14. 4.

 

Česko: Vláda v úterý představila plán uvolňování mimořádných omezení. Je ale pouze orientační a může se ještě měnit. Harmonogram najdete ZDE.

 

9. 4. 2020

 

Česko: V návaznosti na vývoj pandemie koronaviru a nutná mimořádná opatření, vláda průběžně mimo jiné řeší pomoc pro podnikatele a živnostníky. Přehled pomoci podnikatelům a živnostníkům najdete ZDE.

 

8. 4. 2020

 

Valašské Klobouky: Na základě doporučení Krizového štábu ORP Valašské Klobouky probíhá ve všech bytových domech vlastněných městem posílená preventivní dezinfekce společných prostor. Stejný postup se doporučuje i u ostatních bytových domů, pro které nyní město zajistilo dezinfekční přípravek ANTI-COVID. Jeho bezplatná distribuce bude probíhat na městském úřadě ve středu 8. dubna od 14 do 17 hodin a ve čtvrtek 9. dubna od 14 do 16 hodin. Domovníci budou o výdeji informováni také formou SMS.

 

Brumov-Bylnice: Finanční odbor MěÚ Brumov-Bylnice informuje, že hotovostní výběr poplatků v místních částech (Bylnice, Svatý Štěpán a Sidonie) plánovaný v měsíci dubnu se ruší. Nové termíny pro úhradu místních poplatků v místních částech oznámíme v dostatečném předstihu. Poplatek lze také uhradit bezhotovostním převodem. Sazba místního poplatku za odpad za rok 2020 činí 550 Kč za osobu a kalendářní rok. Číslo účtu: 19-1407101369/0800. Variabilní symbol = 1340 a číslo popisné plátce a zvláštní číslo místní části města trvalého pobytu plátce (1-3), kde 1-Brumov-Bylnice, 2-Svatý Štěpán, 3-Sidonie.

 

Farnost Valašské Klobouky: Možnosti slavení velikonočních svátků v kloboucké farnosti. Přehled bohoslužeb, které budou přenášeny přímým přenosem z klobouckého kostela, možnosti duchovního prožívání Svatého týdne i obřadů Tridua, informace k současné situace a svátostem, otevření farního kostela k soukromé modlitbě najdete ZDE.

 

7. 4. 2020

 

Slavičín: Dnes plánujeme plošnou dezinfekci míst, kde se ještě potkávají lidé – půjde konkrétně o autobusové zastávky, madla kontejnerů na odpad, zábradlí či dětská hřiště. Prosíme všechny, kteří se na těchto veřejných prostranstvích pohybují, aby tuto dezinfekci umožnili a zároveň je upozorňujeme, aby při aplikování dezinfekce pověřenými pracovníky dbali na své zdraví a dodržovali bezpečný odstup.

 

Česko: Na základě včerejšího jednání vlády rozšíří Ministerstvo zdravotnictví od půlnoci 9. dubna výjimky z mimořádného opatření o prodej v hobbymarketech, prodejnách stavebnin a stavebních výrobků, železářstvích, prodejnách a servisech jízdních kol. Již od úterý 7. dubna platí výjimky pro provozovny pro sběr a výkup surovin a pro kompostárny, stejně jako možnost odkládání odpadu v sběrných dvorech. Současně ministerstvo umožňuje provoz venkovních sportovišť. 

 

6. 4. 2020

 

Brumov-Bylnice: Vzhledem k současné situaci v souvislosti s výskytem onemocněním COVID-19 a přijatými usneseními vlády ČR se plánovaná nová služba SENIOR TAXI v našem městě odkládá na dobu neurčitou. V případě uvolnění zákazů dotýkajících se této služby budete včas informováni. Děkujeme za pochopení.

 

4. 4. 2020

 

Zlínský kraj: U sestry ze zlínské nemocnice se potvrdilo onemocnění koronavirem, její kolegové mají testy negativní. U dvou z třiadvaceti testovaných osob byl výsledek nejasný a test se v jejich případě bude muset opakovat. Oddělení dál funguje ve stejném režimu, jako doposud, vedení nemocnice zavedlo na lůžkové stanici, kde pozitivně testovaná sestra pracovala, další preventivní hygienická opatření.

 

2. 4. 2020

 

Česko: Od 2. dubna mohou otevřít prodejny domácích potřeb, které prodávají i ochranné prostředky.  Kabinet požádá o prodloužení trvání nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy až do 11. května. Premiér Andrej Babiš o to požádá poslance na mimořádné schůzi svolané na 7. dubna.

 

1. 4. 2020

 

Česko: OSVČ mohou ode dneška začít žádat o ošetřovné. Pokyny, jak postupovat, i elektronický formulář žádosti najdou ZDE.

 

31. 3. 2020

 

Slavičín: Odložíme o šedesát dní splatnost veškerých poplatků městu. Naši živnostníci jsou pro nás velmi důležití. Proto s okamžitou platností odkládáme splatnost poplatků spojených s nájmy o šedesát dní. Zároveň chystáme odpuštění nájmů za problémy způsobenými epidemií koronaviru a opatřeními vlády. (informoval starosta města Tomáš Chmela)

 

Uherský Brod: Nárůst nakažených v Uherském Brodě si vyžádal protiepidemiologická opatření. Od úterý 31. března v Uherském Brodě vešly v platnost protiepidemiologická opatření Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, která budou spočívat v pravidelné dezinfekci společných prostor v bytových domech. Zvýšená protiepidemiologická opatření se budou vztahovat také na 27 obchodů a prodejen v Uherském Brodě. Dezinfekce se bude provádět virucidními prostředky, které jsou účinné proti nákaze COVID – 19 a s jejich aplikací budou pomáhat i hasiči.

 

Vsetín: Vzhledem k celosvětovým nepředvídatelným okolnostem rozhodlo vedení města zrušit letošní Mezinárodní folklórní festival Vsetínský krpec, který se měl konat v červnu, a to bez náhrady. Pokud situace dovolí, proběhne avizovaný koncert Sľuku a oficiální slavnostní otevření náměstí Jarmily Šulákové, jež měly být součástí programu festivalu.

 

Česko: Omezení volného pohybu v Česku, které má bránit šíření nového typu koronaviru, kabinet v pondělí opětovně prodloužil do soboty 11. dubna. Podobně maloobchodní prodeje a prodej služeb.

 

Zlínský kraj: Pacienti i zdravotníci, kteří byli v kontaktu s primářem uherskohradišťské neurologie, mají testy negativní.

 

Slavičín: Zápis do první třídy ZŠ Slavičín – Malé Pole pro školní rok 2020/2021 bude probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Zápis/podání žádostí/ proběhne od 6. do 30. dubna 2020. Podrobnosti ZDE.

 

30. 3. 2020

 

Luhačovice: V území ORP Luhačovice zatím není evidováno žádné další šíření nákazy, takže za sebou máme poklidnou neděli. (informoval v pondělí starosta Luhačovic Marian Ležák)

 

Česko: Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 1. dubna 2020 zrušena z důvodu mimořádného stavu vyhlášeného vládou v souvislosti s koronavirem.

 

Valašské Klobouky: Rodiče budoucích klobouckých prvňáčků letos kvůli mimořádným opatřením absolvují zápis na dálku. Přítomnost dětí u klasického zápisu není za těchto okolností možná, a tak budou rodiče doručovat vyplněné formuláře elektronicky či poštou. Škola pro zápis vyhradila období od 14. do 30. dubna. Více zde.

 

Vsetín: Zápisy k základnímu vzdělávání proběhnou po dohodě ředitelů vsetínských základních škol v delším období než obvykle, a to od pondělí 6. do pátku 17. dubna 2020. Samotný zápis se uskuteční pouze formálně podáním žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Každá škola zveřejní na svých webových stránkách podrobný postup zápisu. (uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka)

 

Slavičín: Zoufale chybí dezinfekce zvlášť pro naše nejstarší a nejzranitelnější občany, která je v obchodech opravdu nedostatkovým zbožím. Proto jsme se rozhodli zakoupit dezinfekci na ruce ve větším množství, kterou chystáme do lahviček a kterou bude od pondělí rozvážet Charita Slavičín seniorům. Dejte vědět svým babičkám a dědečkům, aby kontaktovali Charitu na tel. 604 404 328 (pište nejlépe SMS) nebo na emailu info@slavicin.charita.cz. Do objednávky uveďte jméno a bydliště, kontaktní adresu a telefon, rok narození. Platba bude řešena individuálně, ale nebojte, jde pouze o úhradu nákladů na výrobu.

 

Luhačovice: ORP Luhačovice je stále jedním z území, která jsou nejméně zasažena epidemií. Chtěl bych poděkovat všem občanům za to, jak se staví k současné situaci, že zachovávají klid a nosí roušky. Mám radost, jak jsou všichni zodpovědní a dodržují předepsaná nařízení. (sdělil starosta Luhačovic Marian Ležák)

 

Vsetín: Termín oficiálního zahájení sezony v Bike aréně Vsetín (BAV), který byl původně stanoven na 1. dubna, se odsouvá na neurčito. Důvodem je špatný technický stav trailů a také pandemie koronaviru, která jejich plánovanou údržbu přibrzdila.

 

27. 3. 2020

 

Zlínský kraj: Autobusy v kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách. Opětovně tak budou zajištěny i autobusové spoje, které v ranních a večerních hodinách využívají cestující pro cestu do práce a z práce. V platnosti však zůstává omezení dálkových spojů. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova,ostatní spoje do Brna a Ostravy budou včetně víkendu zrušeny. V železniční dopravě zůstávají v platnosti krizové jízdní řády platné od 24. 3. 2020. Změny ve vyhledávačích spojení, např. IDOS, se projeví nejpozději 30. 3. 2020.

 

26. 3. 2020

 

Zlínský kraj: Neurologie v Uherskohradišťské nemocnici je uzavřena, primář oddělení měl pozitivní výsledek testu na onemocnění novým typem koronaviru.

 

ZŠ Slavičín-Vlára: Ředitel oznamuje, že stanovil dobu a organizaci zápisu dětí do první třídy pro školní rok 2020/2021. Zápis bude probíhat ve dnech 1. 4. – 30. 4. 2020.

 

Vsetín: Město odpustí nájem podnikatelům postiženým „koronavirovou“ situací. Rozhodli jsme se prominout měsíční platby všem, kterým byla jejich činnost dočasně zakázána nařízením vlády. Týká se těch, kteří platí městu nájemné do výše dvaceti tisíc korun měsíčně. O prominutí vyššího nájemného musí rozhodnout zastupitelstvo. Na nejbližším jednání se tímto budeme zabývat. (informoval starosta Vsetína Jiří Růžička)

 

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně: Pacientům, u nichž jsme provedli odběry na testy na nový koronavirus v rámci výjezdů našich zdravotníků do domácnostní, v odběrovém stanu nebo v naší COVID zóně, aktivně sdělujeme výsledky prostřednictvím telefonního kontaktu, který na sebe uvedli. Výsledky bývají známy zpravidla do 48 hodin od odběru, tato doba je závislá na naplnění kapacity testovací laboratoře. Pacientovi výsledek sdělujeme bezodkladně po jeho obdržení. 

 

25. 3. 2020

 

Zlínský kraj: Hejtman Jiří Čunek v souladu s hygienickými opatřeními vyzývá všechny občany, kteří v první polovině měsíce března, tedy od 1. do 14. března 2020 nakupovali v prodejně potravin Potraviny U Sládků v Uherském Brodě, a měli či mají zdravotní obtíže respiračního charakteru, aby se neprodleně přihlásili na Krajskou hygienickou stanici Zlínského kraje na telefon 601 096 524 nebo email covid19@khszlin.cz.

 

Ministerstvo zdravotnictví: S účinností ode dne 24. března se nařizuje: pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu. Více ZDE.

 

Brumov-Bylnice: Za sedm dnů se podařilo rozvést do více než 300 domácností přes 1200 kusů roušek, z nichž bylo 250 určených pro děti a na jejichž výrobě se podílely ženy jak ze stacionáře, tak dalších téměř 30 ochotných žen z města se svými rodinnými příslušníky. Do dnešního dne tak bylo ušito více než 1700 roušek. Roušky budou i nadále k dispozici ve stacionáři nebo u městské policie.

 

Farnost Valašské Klobouky: Živý přenos z farního kostela Povýšení Sv. Kříže ve Valašských Kloboukách. Mše svatá ze slavnosti (přenos začíná v 18:20). Odkaz na sledování ZDE.

 

Česko:  Ve středu 25. 3. ve 12.30 buďte připraveni. Zdeněk Svěrák nás povzbudí svým slovem a spolu s Jaroslavem Uhlířem zazpívá píseň není nutno. V městském rozhlase ji zahrají i Valašské Klobouky a Brumov-Bylnice. Připojme se k nim. Mimo jiné také na na ČT1, na stanicích Českého rozhlasu, Evropě 2, Frekvenci 1, Blaník a dalších stanicích.

 

Horní Lideč: Dobrovolníci budou u prodejen potravin v Horní Lidči provádět desinfekci rukou pomocí rozprašovače. Vyzýváme spoluobčany, kterým je více jak 15 let, hlavně  studenty, skauty,  fotbalisty, hasiče  a další dobrovolníky, kteří by se do této činnosti chtěli zapojit, aby se během dnešního dne začali hlásit výhradně na emailové adrese:  obec.hornilidec@tiscali.cz  uvedením příjmení, jména a telefonního čísla. (informoval starosta Josef Tkadlec)

 

ZUŠ Valašské Klobouky: Vážení rodiče, milí žáci, vzhledem k vyhlášeným opatřením státu a závažnosti situace se výuka přesouvá do režimu online. Pedagogové dětí Vás budou kontaktovat a dohodnou se na přijatelné náhradní formě výuky. Přejeme hodně sil, trpělivosti, vzájemné tolerance a doufáme, že se v době přijatelné opět potkáme s našimi žáky v uměleckých lavicích.

 

24. 3. 2020

 

Česko: Prodloužení nouzového stavu – Vláda včera prodloužila platnost omezení volného pohybu osob do 1. dubna. Změna vyhrazené nákupní doby pro důchodce – Opětovně se mění vyhrazená doba nákupu pro seniory v obchodech nad 500 m2 od 8.00 do 10.00 h.

 

23. 3. 2020

 

Zlínský kraj: Od úterý 24. 3. 2020 bude do odvolání provoz všech autobusových regionálních linek zajišťovaných krajem veden podle jízdních řádů, které platí o vánočních prázdninách. Dále dochází k omezení dálkové dopravy. Vybrané dálkové spoje jedoucí do Brna budou zkráceny do Vyškova a ostatní spoje do Brna budou zrušeny. Dále budou zrušeny dálkové spoje do Ostravy. Rovněž dochází k omezení spojů jedoucích o víkendech. Více ZDE.

 

Slavičín: Minulý týden jsme provedli kontrolu a opravu všech rozhlasů. Právě rozhlas byl v uplynulých dnech jedním ze základních způsobů předávání informací a díky častému hlášení se nám ve městě podařilo zavést většinu preventivních opatření. Děkujeme všem, kteří je dodržují. To je hlavní předpoklad toho, že se našemu městu nákaza vyhne. Poslední informace od hygieny z 23. 3. 10:00 hod.: ORP Luhačovice (Luhačovice včetně Řetechova, Polichna a Kladné Žilína; Pozlovice, Slavičín, Podhradí, Biskupice, Ludkovice, Dolní Lhota, Horní Lhota, Sehradice, Slopné, Petrůvka, Rudimov, Lipová, Bohuslavice n.Vl., Šanov) je bez případu nákazy.

 

Energetika: Společnost ČEZ Prodej umožní domácnostem (v souvislosti s epidemií COVID-19) v odůvodněných případech odklad plateb až o tři měsíce. Zároveň ČEZ Prodej dočasně přestane vydávat požadavky na odpojení elektřiny a plynu u zákazníků, kteří budou kvůli epidemii v prodlení se splatností. S úlevami pro zákazníky počítá i společnost ČEZ ESCO, která dodává energie podnikům. 

 

Česko: Vláda dočasně přerušila proces přechodu pozemního digitálního televizního vysílání ze standardu DVB-T na standard DVB-T2.

 

Brumov-Bylnice: Roznáška knih z městské knihovny v Brumově-Bylnici. Od úterý 24. 3. 2020 do odvolání si mohou zájemci  objednat knížky  na telefonu 577 330 503 nebo e-mailem: knihovna.brumov@cmail.cz, které  každou středu od 10,00 – 12,00 hodin zdarma přivezeme. Knížky si mohou objednat i neregistrovaní čtenáři.

 

Valašské Klobouky: Dle rozhodnutí hejtmana Zlínského kraje se po dobu nouzového stavu nezajišťuje provoz lékařské pohotovostní služby ve Valašských Kloboukách. nejbližší lékařská pohotovostní služba je v Krajské nemocnici T. Bati a v nemocnici na Vsetíně. Provoz Zdravotnické záchranné služby ve Valašských Kloboukách je zachován.

 

21. 3. 2020

 

ČT sport: Finálovou sérii Vsetín – Zlín se vzpomínkami Martina Procházky můžete sledovat od 16:00 na ČT sport a webu ctsport.cz

 

Česká pošta: od pondělí 23. 3. 2020 budou do odvolání všem seniorům doručovat důchody do domu.

 

20. 3. 2020

 

Krajská hygienická stanice: Přehled situace ve Zlínském kraji (počet pozitivních testů) na COVID-19 dle obcí najdete na odkazu ZDE. (Aktualizace: Stránka byla na popud ministerstva zdravotnictví smazána)

 

České dráhy: V souvislosti s koronavironou nákazou pojede Valašský expres do odvolání pouze z Horní Lidče do Olomouce a zpět. Více ZDE.

 

Zlínský kraj: Podle vedení Zlínského kraje má aktuálně potvrzenou nákazu novým typem koronaviru 46 osob.

 

Česko: Vláda na čtvrtečním jednání rozhodla o úpravě nákupní doby vyhrazené seniorům nad 65 let. Od dnešního dne pro ně platí v prodejnách potravin a drogerie speciální doba od 7.00 do 9.00. Zákaz vstupu v tomto čase se nově nevztahuje na osoby s průkazem ZTP-P starší 50 let včetně jejich doprovodu a na osoby pracující v pečovatelských službách.

 

19. 3. 2020

 

Hejtman Jiří Čunek: Výbornou zprávou v tomto těžkém období je, že všechny zjištěné případy nákazy koronavirusem mají velmi lehký průběh. Dokonce i nejstarší infikované pacientce, babičce ve věku téměř 92 let, se podstatně zlepšil zdravotní stav. To je super zpráva! Držte se.

 

Brumov-Bylnice: Na radnici dnes budou v odpoledních hodinách dodány také roušky pro děti. V případě zájmu o tyto roušky, které radnice ve spolupraci s Charitou rozváží občanům zdarma, prosím volejte na tel.: 603 857 430 nebo 737 453 047.

 

Farnost Valašské Klobouky: Živý přenos mše svaté z farního kostela Povýšení Sv. Kříže ve Valašských Kloboukách začíná dnes v 18.20. Sledovat můžete ZDE.

 

Luhačovice: Podle informací, které mám k dispozici k 10:00 ve čtvrtek 19. března, nemáme dosud hlášenu žádnou nákazu koronavirem na území celého ORP Luhačovice. I přes složitou situaci v regionu panuje v Luhačovicích odhodlaná atmosféra a pozitivní přístup všech. Život v našem lázeňském městě pokračuje dál a lidé se úžasně semkli. ( starosta města Marian Ležák)

 

Valašskokloboucké služby: Pokud používáte jednorázové roušky nebo kapesníky, je třeba s nimi zacházet, jako by to byl infekční odpad. Měly by skončit v uzavřeném plastovém pytlíku a odhozené by měly být v domácnostech v nádobě na komunální odpad. V této nádobě je potřeba používat plastový obal (pytel), který pak zavázaný vynášíte do černých/stříbrných kontejnerů nebo popelnic na komunální odpad. Tento odpad v žádném případě nesmí končit v kontejnerech na papír nebo v jakémkoliv jiném kontejneru na separovaný odpad.

 

Česká pošta: S účinností od 19. 3. 2020 mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16 hodin a s účinností od 21. 3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz. Pobočky České pošty od 10 do 12 hodin zpřístupněné pouze občanům nad 65 let, a to až do odvolání.

 

18. 3. 2020

 

Valašské Klobouky: Ve středu odpoledne se valašskokloboucké radnici podařilo připravit k výdeji prvních 300 kusů bavlněných roušek. Seniorům je rozdají tamní dobrovolní hasiči, městská policie a dobrovolníci. Na výrobě roušek se podílejí pracovníci z výrobního družstva Důbrava, učitelky z mateřské školy, zaměstnankyně středního odborného učiliště, úřadu a další švadlenky. Všem nesmírně děkujeme za jejich ochotu a pomoc. (uvedla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky).

 

Vizovice: Pedagogičtí pracovníci ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice, kteří se za normálních okolností věnují vzdělávání studentů, šijí v těchto dnech roušky pro řidiče autobusů. Budou šít roušky pro čtyři tisíce řidičů.

 

Zlín Film Festival: S lítostí oznamujeme, že s ohledem na mometální situaci, se vedení Zlín Film Festivalu rozhodlo přesunout konání letošního ročníku na začátek září.  Pěvně věříme, že se Zlín Film Festival uskuteční v termínu od 4. – 10. září 2020.

 

Česko: Vláda zavádí speciální otvírací hodiny potravin pro seniory. Počínaje čtvrtkem 19. 3. 2020 nesmí do těchto prodejen mezi 10. a 12. hodinou nikdo jiný než lidé nad 65 let.

 

Zlínský kraj: Nařizuji zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny) na všech veřejně přístupných místech, kde může dojít ke kontaktu osob na vzdálenost menší než 2 metry, (například: nástupiště hromadné dopravy, dopravní prostředky hromadné přepravy, čekárny, prodejny, lékárny, pošty, úřady, smuteční síně – pohřby, chodníky v obcích a městech, jednací místnosti, lázeňské kolonády, cyklostezky) na území Zlínského kraje, počínaje dnem 19.03.2020 od 00:00 hodin do odvolání, nejdéle však po dobu trvání krizového stavu. (hejtman Jiří Čunek)

 

Študlov: Starostka obce prosí šikovné švadlenky, které by byly ochotné šít roušky, aby ji zkontaktovaly na telefonním čísle 734 392 372.

 

Slavičín: Nařízením rady města jsme včera večer zakázali vstup občanů bez ochrany úst a nosu (rouška, šátek, respirátor, …) na veřejná prostranství a do prostředků veřejné dopravy. Cílem je iniciovat dodržování této zásady a chránit osoby na exponovaných pozicích (prodavačky, pošťačky, obsluhu benzinek apod.). (informoval starosta Tomáš Chmela)

 

Jiří Čunek: Jízdné v linkových autobusech bude zdarma. Po jednání Bezpečnostní rady Zlínského kraje jsem rozhodl, že počínaje středou 18. března 2020 budou zavřeny přední dveře u řidiče autobusu a za řidičem bude označena bezpečná zóna. Proto nebude možné platit přímo u řidiče a cestující tak nebudou muset prokazovat zaplacení jízdného.

Aby byl řidič i cestující mezi sebou co nejvíce chráněni, musí být cestující vybaveni rouškou, popř. jakýmkoliv jiným způsobem – šálou, šátkem apod. Toto opatření platí do 24. března 2020 6:00 ráno.

 

Zlínský kraj: Ve Zlínském kraji má aktuálně potvrzenou nákazu novým typem koronaviru 26 nakažených osob.

 

17. 3. 2020

 

Brumov-Bylnice: V případě, že někdo z Vás má doma respirátor třídy FFP3, moc Vás prosím o poskytnutí těchto respirátorů pro naše zdravotníky v privátních praxích a pracovníky charity, kteří poskytují služby v terénu. Požadavky na poskytnutí roušky, popř. poskytnutí respirátorů třídy FFP3, prosím, sdělte na telefonních číslech 603 857 430 nebo 737 453 047, popř. na email: radnice@brumov-bylnice.cz (apeloval Kamil Macek, starosta Brumova-Bylnice)

 

Horní Lideč: S ohledem na aktuální situaci nabízí Obec Horní Lideč ve spolupráci se Skauty Horní Lideč a Lidečko možnost zajištění nákupu pro osoby nad 65 let a nemocné. Objednávky na telefonu 734 360 647.

 

Slavičín: Pro osaměle žijící občany města Slavičín nad 70 let nebo pro ty, jichž zdravotní stav jim nedovoluje se o sebe postarat, nabízíme zajištění dovozu základních potravin a léků. Objednávky (pište nejlépe SMS!) na tel. 604 404 328 nebo email info@slavicin.charita.cz. Cena objednávky nesmí překročit částku 500 Kč. Do objednávky uveďte jméno a bydliště, kontaktní adresu a telefon, rok narození, nákupní seznam. Rozvoz obědů pro seniory nové objednávky: 733 676 710.

 

Zlínský kraj: Od 18. března budou autobusy ve Zlínském kraji jezdit v letním prázdninovém režimu. Více zde.

 

Vsetín: Úřední hodiny bude mít Městský úřad Vsetín nově až do 24. března vždy v pondělí a ve středu od 13 do 16 hodin, to od středy 18. března včetně. Vstup na úřad bude povolen pouze těm, kteří jsou předem objednáni z webové aplikace či telefonicky.

 

Valašské Klobouky: Ze stravovacích zařízení zůstávají v omezeném provozu například Beseda, Penzion a bufet Hotelu Alfacentrum (pro podrobné informace klikni na konkrétní stravovací zařízení).

 

Zlínský kraj: Ve Zlínském kraji má aktuálně potvrzenou nákazu novým typem koronaviru 23 nakažených osob.

 

Brumov-Bylnice: V rámci preventivních opatření je otevírací doba městského úřadu pro veřejnost pondělí  14:00 – 16:00 a středa 14:00 – 16:00. I přes toto omezení žádáme občany, aby zvážili nutnost osobní návštěvy městského úřadu.

 

Valašské Klobouky: Charita Valašské Klobouky ve spolupráci s městem Valašské Klobouky a zdejší farností bude rozvážet potřebným podle domluvy nákupy jídla, drogerie a podobně. Kontaktní telefon pro zájemce je 733 755 932.

 

Lidečko: Pro veřejnost je Obecní úřad Lidečko otevřen pouze v PONDĚLÍ: od 13:00 do 15:00 hod. a ve STŘEDU: od 09:00 do 12:00 hod.

 

Slavičín: JPO II Slavičín (hasiči) nabízí pomoc starším občanům s nákupy potravin a léků. Kontaktní telefon 725 642 001.

 

Lačnov: Vzhledem k mimořádným opatřením vydaným Usnesením vlády ČR k výskytu koronaviru nejsme schopni zajistit, aby v jednom čase a místě bylo maximálně 30 osob. Z tohoto důvodu vydáváme zákaz vstupu na louky, kde se obvykle objevují šafrány. Z totoho důvodu nebudeme podávat žádné informace o stavu šafránů.

 

16. 3. 2020

 

Horní Lideč: MUDr. Mária Dvořáčková oznamuje, že provoz ordinace v Horní Lidči bude omezen takto: pro nemocné od 7 do 10 hod., pro preventivní prohlídky od 11 do 12 hod.

 

Slavičín: Připomínáme, že školky máme uzavřeny až na jedinou výjimku – MŠ Malé Pole, kde přijímáme děti zdravotníků, hasičů, policistů, prodavaček a jiných potřebných profesí dle rozhodnutí paní ředitelky. 

 

Valašské Klobouky: Rada města Valašské Klobouky rozhodla o uzavření valašskokloboucké mateřské školy, a to s účinností od 17. března do odvolání. V případě potřeby hlídání dětí pro rodiče pracující ve zdravotnictví, složkách Integrovaného záchranného systému a v sociálních službách budeme operativně schopni otevřít třídu pro maximálně 15 dětí. (informovala starostka Eliška Olšáková)

 

HZS Zlínského kraje: Z důvodu snížení rizika zavlečení nákazy koronaviru do řad příslušníků a zaměstnanců Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje je s okamžitou platností přísný zákaz vstupu do budov stanic profesionálních hasičů ve Zlínském kraji.

 

Valašské Klobouky: Valašskokloboucká poliklinika oznamuje, že v pondělí 16. března došlo k poruše na telefonní ústředně, lidé by měli kontaktovat lékaře přes mobilní telefony. Na opravě se intenzivně pracuje. 

Valašskokloboucké služby: omezuje se provozní doba, uzavírá se komunitní kompostárna i skládka (pro občany), přerušuje se provoz Seniortaxi.

Městský úřad Valašské Klobouky omezuje úřední hodiny. Občané budou moci své záležitosti vyřizovat v pondělí od 8 do 11 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin, a to výhradně po předchozím objednání. V ostatních dnech bude úřad pro veřejnost uzavřen.

 

Zlínský kraj: Ve Zlínském kraji má aktuálně potvrzenou nákazu novým typem koronaviru 20 nakažených osob, 15 osob je z Uherskohradišťska, 4 osoby jsou ze Vsetínska a jedna žena je ze Zlína. Na Kroměřížsku zatím není žádný potvrzený případ. Souhrnně se jedná se o 9 mužů a 11 žen, z toho se v 11 případech jedná o cestovatelskou anamnézu a v 9 případech o kontaktní přenos od pozitivně nemocného. Všichni jsou v domácím léčení, kromě jedné ženy u Uherskohradišťska, která spadá do kategorie 65+ a je hospitalizována. (informoval Jiří Čunek)

 

15. 3. 2020

 

Česko: Vláda rozhodla o omezení volného pohybu osob kvůli nákaze koronavirem od 16. března 0:00 do 24. března 6:00. Lidé mohou vycházet jen kvůli podnikání, zaměstnání, nutným nákupům, péči o blízké osoby, za rodinou a některým dalším nezbytným činnostem. 

Elektroprodejny budou mít nově zakázaný prodej. Povoleny naopak budou automobilové servisy, odtahová služba nebo pohřební služby a jejich květinářství.

Více zde.

 

Zlínský krajVe Zlínském kraji byly dnes, v neděli 15. března 2020 potvrzeny během dopoledne další 2 případy na nákazu novým typem koronaviru. Jedná se o 2 muže z Uherskohradišťska, kteří mají kontaktní anamnézu.

 

14. 3. 2020

 

Česko: Vláda v sobotu zakázala provoz restaurací a obchodů s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a dalších prodejen zboží denní potřeby. Opatření platí od šesti ráno a potrvá deset dní.

 

Výjimka pro prodejny: potravin, výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží, novin a časopisů, tabákových výrobků, služeb prádelen a čistíren, prodeje přes Internet a dalšími vzdálenými prostředky, přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně.

 

13. 3. 2020

 

Zlínský kraj: Nových 8 potvrzených případů, jedná se o 2 ženy – matku s dcerou, dále jde o tříčlennou rodinu – rodiče se synem, kteří mají vazbu na potvrzený případ z Olomouce a další 2 muže a 1 ženu.  Aktuálně je tedy ve Zlínském kraji potvrzených celkem 13 případů na nákazu novým typem koronaviru.

 

Hranice Česko/Slovensko: Hraniční přechody se Slovenskem hlídá policie a vojáci. Pokud nejedete za prací, neprojedete. Neplatí pro nákladní dopravu.  Od 14.03.2020 od 07:00 hod (do odvolání) bude pro motorová vozidla úplně uzavřený horský přechod Lazy pod Makytou – Čertov – Kohútka.

 

Slavnet: Od pondělí 16.3 až do odvolání se uzavírá naše pobočka ve Valašských Kloboukách, nebude proto možné přijmout hotovostní platby. Plaťte prosím bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na poště – potřebné údaje naleznete na faktuře.

 

Brumov-Bylnice: Rada města Brumov-Bylnice uzavírá s platností od 16. 3. 2020 do odvolání provoz Mateřské školy Brumov-Bylnice, okres Zlín, příspěvková organizace (týká se všech pracovišť: sídliště Družba, odloučené pracoviště Sv. Štěpán i detašované pracoviště na ul. 1. května).

 

Farnost Valašské Klobouky: Farní kostel zůstane otevřen k soukromé modlitbě. Prosím, dodržujte určený počet osob, tzn. aby v kostele nebylo více, jak 30 lidí.

 

Slavičín: Rada města Slavičín v návaznosti na vyhlášený nouzový stav rozhodla o uzavření pracovišť mateřských škol Hrádek na Vlárské dráze, Nevšová a Vlára od pondělí 16. března do pátku 20. března. Otevřeno prozatím zůstane pouze jediné pracoviště mateřské školy Malé Pole v ulici Dlouhá 470, Slavičín, a to výhradně pro děti rodičů pracujících v oblasti zdravotnictví, IZS, prodeje potravin a pro případy hodné zvláštního zřetele, o kterých rozhodne ředitelka mateřské školy.

 

Valašské Klobouky: Včera večer zasedal krizový štáb ORP Valašské Klobouky, který jednal o aktuální situaci a postupu při vyhlášeném nouzovém stavu. Členové přijali informace z videokonference, kterou pro starosty uspořádal Zlínský kraj, mimo jiné byli seznámeni s chystanou distribucí ochranných pomůcek pro lékaře v regionu. Diskutovalo se také o pravděpodobném uzavření mateřských škol od pondělí či omezení úředních hodin úřadů, k němuž by došlo zřejmě od středy. O uzavření MŠ bude rozhodovat zřizovatel, kterým je rada města.

 

Moravská Vodárenská: oznamuje všem zákazníkům, že v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 preventivně uzavírá až do odvolání všechna svá zákaznická centra (včetně Zlín, Valašské Klobouky) pro osobní kontakt se zákazníky. Všechny své služby společnost poskytuje i nadále, ale pouze v bezkontaktním režimu. Uzavřeny budou do odvolání také všechny pokladny a nebude přijímána žádná hotovost. Platby je nutné realizovat jen bezhotovostním platebním stykem.

 

12. 3. 2020

 

Zlínský kraj: Aktuálně je ve Zlínském kraji potvrzených 5 případů na nákazu novým typem koronaviru. Ve čtvrtek 12. března byly potvrzeny další 2 nové případy. Jedná se o 2 ženy z Uherskohradišťska. První žena je ročník 1998 a přicestovala z Irska, které není zařazeno mezi regiony s výskytem koronaviru. Druhá žena je ročník 1995 a přicestovala z Rakouska. Ve středu 11. března byly potvrzeny 2 případy, kdy se jednalo o 39letou ženu z Rožnova pod Radhoštěm a o 47letého muže z Uherského Hradiště. V pondělí 9. března byla potvrzena nákaza u 42leté ženy z Rožnova pod Radhoštěm. (informoval hejtman Jiří Čunek)

 

Fotbal: Fotbalové soutěže na Zlínsku jsou zatím odloženy. To samé platí pro divizní fotbalové soutěže na Moravě.

 

Arcibiskupství olomoucké: V souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným dnes vládou ČR, kdy je omezen počet účastníků shromáždění, včetně náboženských, na 30 osob, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce. (Mons. Jan Graubner)

 

Valašské Klobouky: Až do odvolání se uzavřou obě oddělení městské knihovny, čtenářům se automaticky prodlouží doba výpůjček. Zavírá městská sauna i dům dětí a mládeže, konat se nebudou ani menší akce v muzeu či podnikatelském centru.

 

OZC Zlaté Jablko: V souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR o zákazu provozu stravovacích zařízení v obchodních centrech s plochou více než 5000m2 s platností od 06.00 dne 13.3. zůstanou tyto provozovny ve Zlatém jablku do odvolání UZAVŘENY: TamTam Restaurant, Červený orel / Da Fu Hao, TONO, Halo Bubble Tea, KFC, Ugo Salaterie, Golden Cafe, Adria Grande, Coffeeshop Company

 

Hokej: Výkonný výbor ČSLH rozhodl o ukončení předkola play off a play off Chance ligy (kterou hraje i HC Vsetín) s tím, že soutěž nebude pokračovat a postupujícím do nejvyšší soutěže se stává vítěz základní části HC Motor České Budějovice. Uvedené řešení podpořilo na včerejší schůzce 7 z 10 účastníků vyřazovací části soutěže, tj. více než dvoutřetinová většina. 

 

Farnost Lidečko: Bohoslužby v neděli se budou konat, nicméně je nutné omezit počet účastníků. Z tohoto důvodu, prosíme, všechny věřící nad 65 let, aby zůstali doma a sledovali mši svatou na TV Noe nebo TV Lux. Také prosíme všechny nachlazené a rodiče s malými dětmi, aby také zůstali raději doma. Sledování mše svaté ve sdělovacích prostředcích nahrazuje (pro všechny!!!) nedělní mši svatou v kostele. (P. Petr Martinka, farář)

 

Vsetín: Město ruší občanské obřady pro seniory a novorozence, i když nedosahují hranice sta účastníků. V případě jubilantů se jedná o setkání seniorů, kteří jsou s ohledem na následky koronavirové nákazy nejrizikovější skupinou. Z preventivních důvodů jsme se proto rozhodli tyto občanské obřady na neurčito zrušit. (informovala místostarostka Simona Hlaváčová)

 

Zlínský kraj: Návštěvy v porodnicích, na novorozeneckých a dětských odděleních jsou od včerejšího odpoledne zakázány rovněž ve všech čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Opaření se týká i doprovodu žen, které přicházejí k porodu.

 

MŠ Vysoké Pole: Zřizovatel Základní a Mateřské školy ve Vysokém Poli, Obec Vysoké Pole, po předchozí dohodě s Ředitelstvím školy rozhodl o uzavření mateřské školy v době od pondělí 16. března 2020 až do odvolání. Důvodem uzavření je zvýšené riziko nákazy koronavirem a velmi nízký počet dětí navštěvujících v současné době mateřskou školu.

 

MŠ Lužná: Opatření vlády se netýká mateřských škol, přesto žádáme rodiče dětí MŠ, pokud mohou, aby nechali své děti po dobu přijatých opatření doma.

 

Vsetín: Vsetínská sportovní s. r. o. uzavírá svá sportoviště pro veřejnost. Sportovní oddíly a kluby mohou dále trénovat a hrát svá utkání, avšak bez přítomnosti diváků. Pracovníci Vsetínské sportovní již umístili na sportoviště informační tabulky o zákazu vstupu veřejnosti, prosíme o jejich dodržování.

 

MŠ Velké Karlovice: Rada obce Velké Karlovice na svém zasedání rozhodla o přerušení provozu mateřské školy Velké Karlovice, a to v termínu od pondělí 16. března 2020 do odvolání. 

 

Andrej Babiš: Ve Zlínském kraji jsou tři nakažení.

 

11. 3. 2020

 

Krajská hygienická stanice: Ke dni 11. 3. 2020 nařídila Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně celkem 166 odběrů. K dnešnímu dni byly ve Zlínském kraji potvrzeny 2 případy onemocnění COVID-19 a u 132 odebraných osob byl test metodou PCR negativní. Na další výsledky čekáme. V Česku je celkem 94 nakažených.

 

Kino Svět Valašské Klobouky: S politováním oznamujeme, že kino Svět ruší od dnešního dne všechna filmová představení do odvolání. Platby za on-line zakoupené vstupenky byly dnes odeslány zpět na účty.

 

Kino Vatra Vsetín: Po dohodě se zřizovatelem bylo rozhodnuto o zrušení všech projekcí kina Vatra od 11. 3. 2020 až do odvolání. Pokladna kina zůstává v provozu. Prozatím budeme vracet veškeré vstupenky na projekce do 22.3. Majitelům papírových vstupenek bude vráceno vstupné v hotovosti na pokladně kina. On-line vstupenky se budou hromadně stornovat on-line.

 

HC Vsetín: O dalším osudu sezony (Chance liga) rozhodne ve čtvrtek řídící orgán soutěže, tedy Výkonný výbor ČSLH. Středeční jednání klubů výsledek nepřineslo.

 

Zlínský kraj: Ve Zlínském kraji budou upraveny jízdní řády linkových autobusů. Protože jsou uzavřeny základní, střední, vyšší odborné i vysoké školy, pojedou autobusy od pondělí 16. března 2020 v prázdninovém režimu. To znamená, že omezení autobusových spojů se týká především ranních a odpoledních spojů, které zabezpečují přepravu žáků a studentů do škol. Omezení autobusové linkové dopravy platí do odvolání, minimálně však 14 dnů. Vlakové spoje zůstávají v plném rozsahu a prázdninový režim se jich netýká.

 

MŠ Luhačovice: Na doporučení zřizovatele žádáme tyto zákonné zástupce (maminky na mateřské dovolené, nezaměstnané, apod.), aby si děti do odvolání ponechali doma. Mateřská škola bude z preventivních důvodů v souvislosti s epidemií koronaviru od 12. 3. 2020 přijímat pouze děti pracujících maminek

 

Farnost Valašské Klobouky: Co se týká nedělních mší svatých, tak zatím zvažujeme optimální řešení, po zítřejší poradě se rozhodneme a informaci zveřejníme nejpozději v pátek ráno. Ohledně praktických opatření v kostele jsme v naší farnosti zavedli tato:
– Kropenky jsou bez svěcené vody a zakryté
– Pozdravení pokoje (podání rukou) se vynechává
– Věřícím se doporučuje přijímat na ruku.
– Obětní dary se nepřináší v průvodu. 
Není vyloučené, že k těmto opatřením přibudou další, záleží na vývoji situace. 
Hlavní informace k situaci poskytneme v pátek (je třeba je koordinovat na úrovni děkanátu i celé arcidiecéze). Z dosavadního opatření bych zdůraznil, že pohřby se nadále konají v kostele, ale účastní se jich výhradně rodina zemřelého.  (pro regionvalassko.cz informoval o. Jan Berka)

 

MŠ Horní Lideč: Rada obce Horní Lideč rozhodla s účinností od 12. 3. 2020 až do odvolání o uzavření Mateřské školy Horní Lideč.

 

Vsetín: Vedení Muzea regionu Valašska se prozatím rozhodlo zrušit tři větší akce konané v měsíci březnu. Jedná se o Soví noc, která se měla uskutečnit ve čtvrtek 12. března na zámku Lešná u Valašského Meziříčí a dva programy na zámku Vsetín – doprovodnou akci k výstavě Svět kostiček: SEVA s názvem Kostičkohraní (21. března – přeloženo na 26. dubna) a oblíbené Velikonoce na zámku (29. března).

 

Miss OK 2020: Všechny castingy budou přesunuty na červen 2020, semifinálová kola pak s největší pravděpodobností proběhnou po letních prázdninách. 

 

MŠ Brumov-Bylnice: Vzhledem k epidemiologické situaci jsme se kvůli obavám o zdraví a bezpečnost se zřizovatelem rozhodli omezit provoz MŠ Brumov-Bylnice. Provoz MŠ bude přerušen ve Svatém Štěpáně a na ulici 1. května od 12. 3. 2020 do odvolání. Náhradní provoz bude zajištěn v MŠ na Sídlišti Družba.

 

Zoo Zlín: Areál zlínské zoo i nadále zůstává otevřen pro návštěvníky. V souladu s jednáním Bezpečnostní rady města Zlína však budou od středy 11. března do odvolání pro veřejnost uzavřeny dvě největší vnitřní expozice, a to Zátoka rejnoků a tropická hala Yucatan. “Jde o preventivní opatření, které jsme se rozhodli přijmout. Současně také zajistíme častější úklid a dezinfekci návštěvnicky exponovaných míst v areálu zoo,” uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský. V provozu zůstanou i všechny restaurace v areálu zahrady.

 

HC Brumov-Bylnice: Výkonný výbor HC BBSS, z.s. rozhodl z důvodu ochrany veřejného zdraví a zdraví svých členů o předčasném ukončení hokejové sezony v neděli 15.3.2020 ve 23:59 hod., kdy ukončíme provoz na ZS a začne se rozpouštět ledová plocha. Oslavy k 35. výročí, které měly proběhnout na konci března, jsou přesunuty na listopad 2020.

 

10. 3. 2020

 

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska: Celorepublikově se ruší také Shromáždění delegátů SDH v jednotlivých okresech do odvolání, včetně těch, kde by počet účastníků nepřesáhl 100 osob.

 

ZŠ Valašské Klobouky: Uzavřena bude včetně školní družiny, školního klubu, školní jídelna nebude vařit. Veškeré školní aktivity se ruší včetně aktivit ve školní tělocvičně.

 

ZŠ Brumov-Bylnice: Uzavření se týká i dětí z přípravné třídy. Školní tělocvična a bazén budou také uzavřeny. Obědy budou dětem od středy automaticky odhlášeny. Po skončení uzavření školy si je musí strávníci sami znovu přihlásit.

 

ZŠ Valašská Polanka: V provozu nebude školní družina, ani školní klub. Jediným školním zařízením, které bude v provozu, je jídelna, která vaří, jak pro mateřskou školku, tak také pro cizí strávníky. Domácí úkoly pro všechny žáky budou zveřejněny zde na školním webu v nejbližších dnech.

 

ZŠ Horní Lideč: Po dobu uzavření školy, budou děti automaticky odhlášeny ze stravování.

 

Slavičín: Výuka neprobíhá ani v Základní umělecké škole Slavičín a také se nekonají zájmové kroužky Domu dětí a mládeže Slavičín.

 

ZŠ Újezd: Škola bude až do odvolání pro žáky uzavřena. Uzavřeny budou i školní družina a školní jídelna, ruší se i všechny aktivity žáků organizované ve školní tělocvičně.

 

ZŠ Vysoké Pole: Žáci budou po celou dobu uzavření školy dostávat od svých učitelů prostřednictvím e-mailů domácí úkoly z hlavních vyučovacích předmětů. Pokud žáci nenahlásili svým třídním učitelům ve škole svou e-mailovou adresu, prosím rodiče, aby na školní e-mail zsvyspole@zlinedu.cz napsali e-mailovou adresu, na kterou máme úkoly posílat.

 

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří: Naše škola a školní družina bude uzavřená až do odvolání. Školní jídelna je pro žáky taktéž mimo provoz, všichni žáci jsou od středy odhlášeni. Cizí strávníci mohou prozatím služeb i nadále využívat.

 

ZŠ Francova Lhota: Školní družina a školní jídelna nebudou v provozu. Ruší se veškerá zájmová činnost organizovaná školou a veškeré aktivity školy. Provoz tělocvičny je pouze pro veřejnost a v obvyklých časech.

 

ZŠ Nedašov: Mateřská škola bude v provozu a stejně tak i provoz školní kuchyně zatím i pro cizí strávníky

 

Austin Cup Vsetín: Do přípravy turnaje jsme investovali velké úsilí a máme ho po všech stránkách připraven tak, jako ve všech předchozích letech. Pečlivě však sledujeme vývoj kolem epidemie COVID-19, a na základě toho jsme nabyli přesvědčení, že plánovaný termín konání turnaje připadne do období, kdy s vysokou pravděpodobností nebude rozumné, a nejspíš ani možné, takovou mezinárodní akci náležitě uspořádat (uvedl za pořádající NK Austin Vít Zgarba)

 

ZŠ Študlov: Obědy pro cizí strávníky se budou naposledy vydávat ve středu 11. března. Potom do odvolání bohužel musíme vaření z hygienických i ekonomických důvodů přerušit. Na mateřské školy se zatím toto opatření nevztahuje, naše mateřská škola se bude domlouvat s rodiči individuálně. 

 

DDM Valašské Klobouky:  Od středy zruší činnost dětských kroužků a uzavře celé horní patro, kde bude z preventivních důvodů provádět očistu a dezinfekci prostor. Sportovní aktivity pro dospělé ve spodním patře DDM budou zachovány.

 

Masarykova veřejná knihovna Vsetín: ruší / překládá své kulturní a vzdělávací akce pro všechny kategorie uživatelů až do odvolání. O případném náhradním termínu budeme včas informovat. Provoz výpůjčních knihovnických služeb prozatím zůstává beze změn. Tato situace se však může aktuálně měnit. Apelujeme na uživatele, aby s ohledem na situaci a svůj aktuální zdravotní stav zvážili návštěvu knihovny.

 

DDM Brumov-Bylnice: Do odvolání se ruší veškeré kroužky pro děti i dospělé organizované v DDM i v jiných okolních zařízeních – bazén, zrcadlový sál, prostory ZŠ Brumov-Bylnice, bývalá “Národní škola” a taktéž v ZŠ Nedašov a ZŠ Štítná nad Vláří. Kurz taneční výchovy se přerušuje do odvolání a nový termín pokračování kurzu a závěrečného večírku bude dětem včas oznámen.

 

ZŠ Nový Hrozenkov: Školní družina v provozu nebude. Školní jídelna bude poskytovat stravování pro MŠ a veřejnost. 

 

Základní škola Vsetín, Luh 1544: Je přerušen také provoz školní družiny a školního klubu. Akce Školní karneval bude přesunuta na pozdější termín. Dne 12. 3. 2020 se RUŠÍ den otevřených dveří pro veřejnost.

 

ZŠ Halenkov: Výuka bude probíhat doma, prostřednictvím zadávání práce žákům e-mailem, přes stránky školy, nebo prostřednictvím elektronického žákovského systému.

 

Základní škola Vsetín, Rokytnice 436: V provozu nebude ani školní stravování, ani školní družina.

 

ZŠ Karolinka: Mateřská škola bude mít normální provoz, školní jídelna bude vařit pouze pro mateřskou školu a cizí strávníky.

 

ZŠ Integra Vsetín: Po dobu trvání opatření nebude zajištěno školní stravování ani školní družina a školní klub.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA