Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kraj dá miliony na rozvoj cestovního ruchu

date_range 30.Bře, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Více než 40 milionů korun na vytvoření nových turistických tras včetně jejich značení a informačních tabulí či na zvýšení kvality hotelů na svém území získaly z Regionálního operačního programu Střední Morava regiony Luhačovicko, Rožnovsko a Horní Vsacko.

„Hodnoceny byly projekty předložené do jednadvacáté výzvy, kde mohli o dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava žádat města a obce, sdružení či podnikatelé," uvedl místopředseda Regionální rady a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Posuzovány byly projekty předložené v rámci integrovaného plánu rozvoje území Luhačovicka a Horního Vsacka.

 

Ilustrační foto St.Fuks

 
Město Luhačovice za necelých 5 milionů korun vybuduje jednotný městský informační systém. Realizace projektu přinese zlepšení orientace návštěvníků a tím ušetří jejich čas a zvýší spokojenost. Díky novým informačním panelům, infoboxu a vitrínám budou návštěvníci informováni o dění ve městě a lázních.

Sdružení Valašsko – Horní Vsacko a Sdružení pro rozvoj Soláně vsadilo na novou pěší trasu pro domácí návštěvníky regionu (dotace 2,7 milionu korun), dále bude z Kohútky až do Pulčínských skal vytvořena 23 kilometrů dlouhá běžecká trať, která bude propojena s Hornolidečskem (dotace 2,1 milionu korun) a na hřebeni Javorníků bude označena 22 kilometrů dlouhá cyklotrasa s názvem Biketrails Valašsko (dotace 2,7 milionu korun).

„Prakticky 30 milionů korun pak bylo vyčleněno na projekty podnikatelů na území Horního Vsacka, Luhačovicka a Rožnovska, které patří mezi oblasti s vysokou koncentrací rozvoje cestovního ruchu na území Zlínského kraje," doplnil Jindřich Ondruš, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast kultury a cestovního ruchu.

Jan Vandík

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA