Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kraj podpoří úpravu lyžařských tras

date_range 27.Srp, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Také v příštím roce přispěje Zlínský kraj na úpravu lyžařských běžeckých tras, vedoucí ke zkvalitnění podmínek pro běžecké lyžování v regionu. Pro ty, kteří se o údržbu běžeckých tras starají, má připraven program, ze kterého může rozdělit až 800 tisíc korun.

„V našem kraji se nachází řada atraktivních lyžařských tras. Aby dobře sloužily, je třeba se o ně pravidelně starat. Často však jde o poměrně nákladnou činnost, proto jsme se ji rozhodli finančně podpořit," sdělil radní Zlínského kraje Jan Pijáček, zodpovědný za cestovní ruch.

Dotace v rozmezí od 40 tisíc do 180 tisíc korun budou moci získat právnické osoby, včetně obcí a svazků obcí, a také podnikající fyzické osoby. Využít je mohou k zajištění strojové úpravy lyžařských běžeckých tras ve Zlínském kraji a dále také Vršatecké magistrály (Brumov-Bylnice – Vršatec) a trasy Kasárna – Kohútka, které z části vedou mimo území kraje.

Ilustrační foto: Resort Valachy Velké Karlovice

Poprvé kraj podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras v letošním roce, kdy finančně přispěl celkem osmi žadatelům na úpravu 170 kilometrů těchto tras.

Program na rok 2018 již projednala krajská rada a doporučila jej schválit krajskému zastupitelstvu. Zveřejnění programu na úřední desce včetně formuláře žádosti se předpokládá v prosinci, příjem a registrace žádostí o podporu by pak měl probíhat od 22. ledna do 16. února příštího roku.

Zlínský kraj plánuje v příštím roce vyhlásit 20 dotačních programů v předpokládaném objemu 115 milionů korun.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA