Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kraj uzavřel smlouvy s dopravci. Slibuje více spojů

date_range 30.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Smlouvy s vítězi soutěže na linkové autobusové dopravce pro období deseti let uzavřel Zlínský kraj. Tito dopravci začnou ve Zlínském kraji jezdit od 1. ledna 2021. Cestujícím to oproti současnosti přinese více autobusových spojů, jejich lepší návaznost na vlaky a těšit se mohou také na novější a kvalitnější autobusy.

 

„Především nám to ale umožní spustit od 1. ledna příštího roku dlouho očekávanou Integrovanou dopravu Zlínského kraje neboli Zetko, která lidem přinese příjemnější a jednodušší cestování v podobě jedné jízdenky na jednu cestu po celém kraji bez ohledu na množství přestupů, a to i v případě kombinace vlaku a autobusu,“ sdělil Pavel Botek, náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy.

 

Integrovanou dopravu chtěl původně Zlínský kraj spustit již od 15. prosince loňského roku, to mu však bylo znemožněno firmou BusLine LK, která vloni na jaře u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zablokovala právě veřejnou soutěž na nové autobusové dopravce, aniž by se jí paradoxně vůbec zúčastnila. Kraj tak nemohl uzavřít nové smlouvy s dopravci vzešlými z této soutěže a musel přistoupit pouze k uzavření dočasných smluv s dopravci na přechodné období, a to formou jednacího řízení bez uveřejnění.

Podpis smlouvy

ÚOHS soutěž na popud BusLine LK nejprve nepravomocně zrušil. Proti tomuto rozhodnutí kraj podal rozklad, kterému předseda ÚOHS vyhověl. Tento verdikt BusLine opět napadl, ÚOHS však tentokrát jeho argumenty nepřijal. BusLine se sice ještě obrátil na soud, to ale už kraji nebrání uzavřít smlouvy.

 

„Smlouvy se všemi dopravci jsou tedy uzavřeny, nicméně jak už zaznělo, začne se podle nich jezdit skutečně až od 1. ledna 2021, neboť dopravci musejí mít dostatek času na to, aby nakoupili nové autobusy, odbavovací systémy a podobně,“ uzavřel Pavel Botek.

 

Autobusoví dopravci ve Zlínském kraji od 1. 1. 2021

 

Oblast Valašské Klobouky – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.
Oblast Vsetín – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o.
Oblast Valašské Meziříčí – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o.
Oblast Zlín – ARRIVA MORAVA a.s.
Oblast Uherské Hradiště – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.
Oblast Kroměříž – KRODOS BUS a.s.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA