Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kraj vyčlenil půl milionu pro včelaře

date_range 28.Led, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Zlínský kraj se i letos rozhodl podpořit rozvoj včelařství finančními dotacemi. Jejich cílem je rozšíření počtu mladých včelařů, omlazení členské základny a rozšíření včelařství v lokalitách, kde se včelstva zatím nevyskytují.

V rámci Podprogramu pro začínající včelaře tedy mohou i letos žádat o dotaci fyzické osoby trvale bydlící ve Zlínském kraji, které nevlastní žádné úly ani včelstva. Pro podporu začínajících včelařů kraj vyčlenil půl milionu korun.

Dotace je určena na nákup základního a doporučeného vybavení a může dosáhnout výše až 10 tisíc korun. „Podpora je směřována na nákup zdravého včelstva a moderních nástavkových úlů, které umožňují snadnější ošetřování včelstev a eliminaci možných příčin moru včelího plodu i dalších parazitárních onemocnění," uvedl Jan Vandík z tiskového odboru krajského úřadu.

Včelařům Zlínský kraj pomáhá již od roku 2006. O potřebnosti této podpory pro začínající včelaře svědčí fakt, že například v loňském roce bylo podpořeno 54 žadatelů, kteří získali celkem 497 600 korun.

Žádosti o dotace mohou zájemci předkládat na adresu Krajského úřadu Zlínského kraje, Odboru životního prostředí a zemědělství do 28. února. Více informací případní zájemci získají na Odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu a na webových stránkách Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz .

Jiří Žůrek

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA