Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kraj začal platit poplatky ve zdravotnictví

date_range 02.Úno, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
ZLÍN – Žádné problémy s novou úhradou regulačních poplatků v neděli 1. února nezaregistrovala Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) ve Zlíně. Od tohoto data totiž některé poplatky za pacienty hradí Zlínský kraj formou poskytnutí finančních darů. Všem pacientům tak uhradí třicetikorunový poplatek za návštěvu ambulance, šedesátikorunový za každý den hospitalizace jen osobám do 18 a nad 70 let věku. Každý pacient, který této možnosti využije, musí podepsat darovací smlouvu. Do 14 hodin prvního dne platnosti nového způsobu úhrady zatím nikdo dar nečerpal.

„Je neděle, takže každý, kdo dnes potřeboval ošetření, musel navštívit lékařskou službu první pomoci (LSPP) nebo ústavní pohotovostní službu. Tu kraj nehradí a pacient musel zaplatit jako jindy 90 korun. V případě hospitalizace zase platí, že první a poslední den pobytu v nemocnici se počítá jako jeden den, takže dnes by žádný propuštěný pacient dar nečerpal. Více zkušeností s využitím nového způsobu úhrady poplatků formou daru od kraje budeme mít až v pondělí," sdělila vedoucí útvaru ošetřovatelské péče KNTB Marie Hejtmánková.

 
O úhradě některých poplatků formou daru od Zlínského kraje jsou podle ní všichni pacienti nemocnice informováni. „Už v minulých dnech jsme ve všech čekárnách ambulancí včetně LSPP, ve všech zdravotnických odděleních nemocnice i v pokojích lůžkových částí umístili prohlášení Zlínského kraje, které vysvětluje způsob nové úhrady. Každý pacient a návštěvník nemocnice má možnost se s textem seznámit," zdůraznila Hejtmánková. Dodala, že s novou metodikou hrazení regulačních poplatků byli podrobně seznámeni a proškoleni také všichni zdravotniční pracovníci nemocnice.

Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB

 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA