Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Krajem se prohnala bouřka se silným větrem

date_range 05.Srp, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V neděli 4. srpna se večer prohnala Zlínským krajem bouřka provázená silným větrem. Jako první zasáhla Kroměřížsko a následně se posouvala přes Uherskohradišťsko, Zlínsko a Vsetínsko. Vítr podle informací meteorologů dosahoval místy rychlosti až 100 km v hodině. Na řadě míst nešel elektrický proud.

„První jednotky hasičů vyjely kolem jednadvacáté hodiny. V průběhu následující hodiny a půl pak zasahovali naši muži u téměř padesáti událostí. Jednalo se především o popadané stromy, větve a přetržená elektrická vedení," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Výjezd evidují také slavičínští hasiči směrem k Loučce.

Ilustrační foto HZS Zlínského kraje

Vážnější situace podle slov mluvčího nastala ve Vlčnově, kde silný vítr utrhl střechu stadionu a v Krásnu nad Bečvou pak střechu bytového domu.

„Do třiadvacáté hodiny jsme evidovali 65 výjezdů. Hasiči odstraňovali především stromy popadané na komunikace a elektrická vedení.," upřesnil mluvčí.

Podle všeho nedošlo k žádnému zranění osob. U Rajnochovic na Kroměřížsku ale hasiči hledali v lesích celou noc osmiletého chlapce. Prochladlého jej našli po šesté hodině ráno.

Hasiči pracovali na odstraňování následků bouřky až do pondělního rána. „Do dnešních ranních hodin zasahovaly jednotky hasičů celkem u 88 událostí, které souvisely se včerejší bouří. Téměř polovina výjezdů byla na Zlínsku," dodal Libor Netopil. 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA