Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sprejer důchodce chycen při činu. Hrozí mu vězení

date_range 19.Zář, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Poškozený billboard. Foto: PČR

Místo nákupů s rodinou pronásledoval kriminalista v sobotu 17. srpna odpoledne sprejera, kterého uviděl přímo při tom, když vytvářel červeným sprejem vyobrazení písmene „Z“ na předvolební billboardy u nákupního střediska na okraji Zlína. Sprejera v důchodovém věku doběhl a přivolal hlídku policistů, kteří ho zadrželi.

 

Kriminalista jel společně s rodinou do Zlína, když si všiml, že u hlavní silnice stojí muž, který sprejem maluje písmeno „Z“ na předvolební billboard. „Jakmile mu to situace v silničním provozu dovolila, zastavil vozidlo a běžel zpět asi 500 metrů, aby muži zabránil v ničení majetku. Zdálky uviděl, že muž od billboardů odchází a sprej schovává za kamennou zídku u cesty. Když k němu doběhl, představil se jako policista a vyzval sprejera, aby se zastavil. Mezitím zavolal na linku tísňového volání policie pro posily,“ popsala mluvčí policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

Foto: PČR

 

Muž se odmítl zastavit a policistovi řekl, že jde pouze na nákup do blízkého nákupního střediska. Policista mu vysvětlil, že viděl, jak sprejem ničil billboardy, i jak sprej schoval za zídku. Muž si ale stále trval na svém, svou vinu odmítal a pokračoval v chůzi. Nakonec na výzvu kriminalisty zastavil a počkal s ním do příjezdu kolegů z prvosledové hlídky.

 

„Poškodil celkem 6 billboardů písmeny o velikosti 90 x 90 cm. Případ prověřují zlínští kriminalisté. Šestašedesátiletému, dosud netrestanému muži ze Zlína nyní za poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala mluvčí policistů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA