Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Kriminalisté rozprášili drogový gang působicí v našem kraji

date_range 19.Dub, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Po více jak roční náročné práci na rozsáhlé drogové činnosti zahájili zlínští krajští kriminalisté trestní stíhání čtyř mužů ve věku sedmadvacet až jednapadesát let a čtyřiatřicetileté ženy pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muži dlouhodobě vyráběli a distribuovali pervitin, a to převážně na teritoriu Zlínského a Moravskoslezského kraje.

 

Kriminalistům se podařilo prokázat, že muži vyrobili a následně distribuovali několik desítek kilogramů pervitinu. „K výrobě používali prekurzory pocházející z Polska. Jednalo se o nové léčivo s obsahem pseudoefedrinu značky Efedrina Arena. Hlavní pachatelé měli za sebou rozsáhlou kriminální minulost. Jeden z nich byl dokonce odsouzen za nejzávažnější násilnou trestnou činnost. Jejich jednání bylo velmi sofistikované. Pachatelé znali i metody policejní práce. Často měnili místa výroby. Pronajímali si k tomu různé rekreační objekty,“ popsala mluvčí policistů mjr. Mgr. Simona Kyšnerová.

 

Foto: PČR

 

Při jedné z domovních prohlídek kriminalisté nalezli bezmála dvě stovky tisíců tablet léků Efedrina Arena. V bytě jednoho z obviněných kriminalisté zajistili výrobnu drog. Prohlídky realizovali i ve vazební věznici. Z pěti pachatelů jsou čtyři stíháni vazebně. Žena působila jako spolupachatelka a je stíhána na svobodě.

 

Dvěma mužům za tuto trestnou činnost hrozí až osmnáct let za mřížemi a dalším dvěma až dvanáct let. Ženě pak hrozí až pětileté vězení.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA